עבריתالعربيةEnglish

Warning: key_exists() expects parameter 2 to be array, boolean given in /home/itonaim9/public_html/wp-content/themes/schwan/post_types/schwan_misc/schwan_cpt_frontend.php on line 202

עדכונים אחרונים

כל העדכונים

  הארגון בווידיאו

  שאלות ותשובות

  כל השאלות והתשובות
  • ארגון העיתונאים הכריז (א’) על סכסוך עבודה בגופי התקשורת המאוגדים בידיעות אחרונות. הסכסוך חל על כ-430 עובדי מערכת ידיעות אחרונות, כלכליסט, לאשה ו-Xnet.

   סכסוך העבודה הוכרז לאחר שהנהלת ידיעות אחרונות הודיעה רשמית על שינויים מבניים חד-צדדיים שבכוונתה לערוך במערכת העיתון וזאת למרות שהכחישה כוונה זו בפני הוועד והארגון לאורך תקופה ארוכה.

   כמו כן, ההנהלה מנהלת משא ומתן עם הוועד והארגון בחוסר תום לב ונוקטת סחבת בניהולו. בין הוועד והארגון להנהלה התגלעו מחלוקות רבות במהלך המו”מ במספר נושאים ובהם: פיטורי צמצום, שינוי מתווה השכר, אתיקה ועוד.

   בארגון ובוועד דורשים מההנהלה לעצור מיד את כל הליכי השינויים והפיטורים עד להיוועצות ולהגעה להסכמות עם הוועד; לחזור ולכלול את פרק האתיקה בהסכם המתגבש; ולקיים מו”מ אינטנסיבי ומהיר לחתימת ההסכם הקיבוצי.

  • לשכת ראש הממשלה הוציאה הודעה שלפיה בדיון שקיים ראש הממשלה עם שר התקשורת, שרת התרבות, שר התיירות, היועץ המשפטי לממשלה וגורמים משפטיים נוספים, סוכם לפעול לתיקון החקיקה בנושא פיצול תאגיד השידור כדי לאפשר את קיום האירוויזיון בישראל. עוד צוין כי לדעת היועץ המשפטי חוק הפיצול עלול לפגוע בקיום האירוויזיון בישראל.

   בתגובה אמר יו”ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ’יצקי: “עוד מוקדם לחגוג, אבל אנחנו מברכים על הכוונה של ראש הממשלה נתניהו לקדם חוק שיבטל את החוק לפיצול התאגיד. אנו שמחים שבסופו של דבר העתירה שהגשנו לבג”ץ הקפיאה את הפיצול ואיפשרה לנתניהו לרדת מהעץ ולבטל את המהלך המיותר הזה שעלול היה לפגוע גם בציבור וגם בעובדים. יש בכוונתנו לוודא שהפיצול אכן יבוטל ושאין עוד הפתעות בקנה.”

   ועד הפעולה של עובדי התאגיד בירך גם הוא על ההחלטה.

  • הנהלת ידיעות תקשורת הודיעה היום לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב כי היא מכירה ביציגות ארגון העיתונאים בידיעות תקשורת, רשת המקומונים של ידיעות אחרונות.

   בהמשך לכך, בדקות האחרונות הודיעו היועצים המשפטיים של הארגון, עוה״ד אמיר בשה, ד״ר מורן סבוראי ובוריס מריאקרי על מחיקת הבקשה שהוגשה לפני כחודש ובה דרש הארגון כי ההנהלה תכיר ביציגותו.

   הסכמה על היציגות הושגה לאחר דיון שנערך בשבוע שעבר בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

   איילה חננאל, רכזת איגוד מקצועי בארגון העיתונאים: ״אנחנו מברכים על הצטרפותם של עיתונאי ידיעות תקשורת ליתר חבריהם המאוגדים בענף ומקווים לחתום בהקדם על הסכם קיבוצי שייטיב ויגן על זכויותיהם״.

  • ארגון העיתונאים משיק תוכנית שמטרתה לפתח מנהיגות בענף העיתונות ולהאיץ בו תהליכי שינוי, בשיתוף עם בינ”ה – התנועה ליהדות חברתית. כמחצית מהתוכנית תתקיים בישראל וכמחצית בניו יורק.

   העיתונות בישראל עוברת בעשור האחרון טלטלות קשות, שהתחזקו ביתר שאת בשנה האחרונה ופגעו ביכולתה של העיתונות לשרת את הציבור. המפתח לתיקון נמצא בידיים שלנו, העיתונאים. ב-2012 ארגון העיתונאים הוקם בדיוק בגלל הסיבות האלה על ידי קבוצה של עיתונאים שהחליטו לקחת אחריות ולהוביל מהלך. שש שנים חלפו מאז, שבהם הארגון שינה באופן דרמטי את יחסי העבודה בענף וניהל שורה ארוכה של מאבקים מוצלחים על חופש עיתונות. הגיע הזמן לבנות דור חדש של מנהיגים בארגון ולייצר תהליכי שינוי נוספים.

   כמענה לאתגר זה, נוצרה תוכנית המנהיגות, המיועדת ל-15 משתתפים שייבחרו מבין חברי ארגון העיתונאים. השיקול המרכזי לבחירת משתתף יהיה השינוי שאותו הוא מעוניין לקדם בענף העיתונות והיכולת שלו להוציא אותו מן הכוח אל הפועל. לשם כך ייבחנו בין היתר מוטת ההשפעה של המועמד, רזומה של קידום מהלכים דומים ופעילות במסגרת ארגון העיתונאים. כמו כן יושם דגש על הרכב משתתפים מגוון מבחינה מגדרית ומגזרית ומבחינת תפקידים וכלי תקשורת.

   מסגרת התוכנית

   התוכנית תתחלק לשלושה שלבים מרכזיים:

   שלב ראשון: מפגשים מרוכזים שיתמקדו בלימוד משותף ויעסקו בסוגיות של מנהיגות ושליחות חברתית ובהקניית כלים של קבלת החלטות והובלת שינוי. המפגשים יכילו גם הכנה לקראת המסע לניו יורק. ההיקף המצטבר של המפגשים יעמוד על כ-40 שעות, והם יתפזרו על החודשים הקרובים. ההשתתפות הפעילה בכולם היא תנאי להצטרפות לתוכנית.

   שלב שני: שבוע בניו יורק (8-15 באוקטובר 2018. המועדים עלולים להשתנות) במימון הפדרציה היהודית של ניו יורק. השבוע ינוע על ארבעה צירים מרכזיים:

   1. מנהיגות: נכיר מודלים מקומיים של הובלת שינוי חברתי וניפגש עםמנהיגים מהקהילה היהודית ובכלל.
   1. עיתונות: נבקר במערכות העיתונאיות המובילות בעולם, נכיר את עמיתינו מאיגודי העיתונאים ונספוג השראה שתעזור לנו לעצב את עתיד העיתונות הישראלית.
   1. הכרת הקהילה היהודית של ניו יורק: נפגוש גורמים מרכזיים בקהילה, נבין איך היא בנויה, מה התהליכים שעוברים עליה וכיצד זה משפיע על הקשר בין ארצות הברית לבין ישראל ועל החברה הישראלית בכלל.
   1. לכל משתתף יוקצה זמן חופשי לצורך פגישות שרלוונטיות לשינוי שהוא מנסה לקדם.

    

   שלב שלישי: חזרה לישראל. סיכום ועיבוד המסע, לצד המשך קידום הליכי השינוי שנבחרו במסגרת התוכנית.

   הגשת מועמדות

   חברי ארגון העיתונאים שרואים עצמם מתאימים לתוכנית מוזמנים להגיש מועמדות עד 25.6.18 באמצעות השאלון המצורף. בהגשת המועמדות יש להעתיק אל תוך השאלון את הפרטים הבאים:

   1. קובץ קורות חיים, שמכיל פירוט גם על הניסיון העיתונאי וגם על ניסיון בעשייה חברתית וקידום הליכי שינוי.
   2. קובץ עם הצהרת כוונות לגבי השינוי שאתם רוצים לקדם (לא יותר מ-300 מילה). פרטו בקובץ למה יש צורך בשינוי שאתם מציעים, מה דרך הפעולה שאתם מציעים ולמה לדעתכם אתם מתאימים להוביל את השינוי.
   3. שמות ופרטי קשר של שני ממליצים, לפחות אחד מהם מענף העיתונות. אנא פרטו את טיב הקשר עם כל אחד מהממליצים.

   שאלות ניתן להפנות אל כתובת המייל haitonaim@gmail.com

   * בינ”ה – התנועה ליהדות חברתית הוא ארגון חברתי שעוסק בהעמקת הזהות היהודית בקרב הציבור הישראלי החילוני. הארגון משלב עיסוק בתרבות יהודית יחד עם עשייה חברתית והעצמה קהילתית. הארגון הוקם בשנת 1996, מספר חודשים לאחר רצח רבין ביוזמת אנשי רוח וחינוך, מתוך כוונה לאחות את הקרע בין הציבור הדתי לציבור החילוני. בינ”ה מפעילה ישיבות חילוניות בתל אביב, בירושלים ובבאר-שבע, מכינה קדם צבאית, גרעיני שנת שירות ונח”ל, ובית בינ״ה בהודו. תחת בינ״ה פועלים פרויקטים להעצמה קהילתית ברחבי הארץ בדגש על שכונות מוחלשות, ותכניות לימוד והעשרה שונות לקהל הרחב, בתי מדרש פלורליסטיים ותכניות בינלאומיות ליהדות בתפוצות. בינ”ה מאמינה בשיח סובלני ופתוח, ורואה ביהדות ובציונות מקורות השראה להמשך יצירתה של הישראליות העכשווית. הארגון רואה את תפקידו כנושאי הדגל היהודי בין הארגונים החברתיים וכנושאי הדגל החברתי בין הארגונים היהודיים.

   www.BINA.ORG.IL

  • ארגון העיתונאים וועד עיתונאי “טיים אאוט” ו”את” חתמו אתמול (ב’) על הסכם קיבוצי ראשון במגזינים ובאתרי האינטרנט של המו”ל יובל סיגלר.

   ההסכם מעגן את תנאי העבודה בחברות אלה ומעניק לעובדי המערכת שורה של הטבות:

   קרנות השתלמות – החל מה-1 בינואר 2019 עובדים להם ותק של שנתיים ומעלה, יקבלו קרן השתלמות ולה יופרשו 5% מצד המעסיק.

   תקופת השתפרות – במקרה של כוונה לפטר עובד בשל אי התאמה תינתן לו תקופת השתפרות בת חודש.

   העסקה ישירה – ההנהלה התחייבה לפעול לצמצום תופעת הפרילנסרים והעדפת העסקה ישירה של העובדים כשכירים במסגרת ההסכם הקיבוצי.

   קדימות לעובדים קיימים באיוש משרות – הנהלת החברה תעדכן את העובדים על תפקידים שמתפנים ותיתן להם עדיפות בקבלת התפקיד. כמו כן, הוסכם על מתן עדיפות בקליטה מחדש של עובד שעזב או פוטר בשל צמצומים, למשך חצי שנה מתאריך פרישתו מהמערכת.

   הגדלת מספר ימי מחלת ילד – מספר ימי המחלה הניתנים לניצול בשל מחלת ילד הוגדל לעשרה ימים.

   יישום תקנון אתיקה – ההנהלה התחייבה לפעול בהתאם לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות, שצורף גם כנספח להסכם, והצטרפה לכלי תקשורת אחרים שהכניסו סעיף שאוסר לפגוע בעיתונאי על רקע סירובו לפעול בניגוד לאתיקה העיתונאית.

   תנאים סוציאליים על עבודה בשעות נוספות – עובד במשרה חלקית שבמשך שישה חודשים נדרש לעבוד בהיקף משרה גבוה יותר יקבל למפרע את התשלום על התנאים הסוציאליים.

   בנוסף, ההסכם מסדיר שינוי מבני המתוכנן בקבוצת סיגלר ובמסגרתו ייפתח בקרוב גוף תוכן חדש נוסף, אליו תהיה החברה רשאית להעביר עד ששה עובדי מערכת מ”טיים אאוט” ו”את”, מבלי שתהיה פגיעה כלשהי בשכרם – וזאת בנוסף לעובדים חדשים שיגוייסו למיזם החדש.

   עוד הוסכם כי עד סוף השנה החברה תהיה רשאית לפטר עד 6 עובדי מערכת. עובדים, להם וותק של 4 שנים ומעלה יהיו זכאים למשכורת אחת נוספת מעבר למגיע להם ע”פ חוק כשיעזבו את החברה. הנהלת החברה התחייבה כי עד סוף חודש מרץ 2019, היא לא תערוך פיטורי צמצום.

   timeout

   בתמונה: יובל הלפרין, יו”ר ועד העובדים; יאיר טרצ’יצקי, יו”ר ארגון העיתונאים בישראל; שי אמיר, רכז איגוד מקצועי בארגון העיתונאים; יובל סיגלר, מו”ל קבוצת סיגלר ועו”ד בוריס מריאקרי, יועמה”ש של ארגון העיתונאים.

   שי אמיר, רכז איגוד מקצועי בארגון העיתונאים: “חתמנו על הסכם טוב שנותן הטבות כלכליות לעיתונאים וגם מחזק את הביטחון התעסוקתי שלהם, ובהתאם לסטנדרט החדש שהצבנו בענף – נותן גם מעמד משפטי לאתיקה העיתונאית ומגן על עיתונאים שפועלים לאורה.”

   יובל הלפרין, יו”ר ועד עובדי טיים אאוט: “אני מודה לכל מי שסייע להשלמת ההסכם, שיביא לשיפור תנאי העבודה והביטחון התעסוקתי במערכת טיים אאוט ואת.”

   יובל סיגלר, מו”ל טיים אאוט ו”את“: “ההסכם הקיבוצי מבטיח את המשך התפתחות וצמיחת החברה לתחומים ולכיוונים חדשים, תוך שמירה על החופש היצירתי והביטחון התעסוקתי של אנשי התוכן שלנו”.

  גלריות

  צרו איתנו קשר

  ארגון העיתונאים בישראל
  אנחנו נמצאים ממש כאן