עבריתالعربيةEnglish

Warning: key_exists() expects parameter 2 to be array, boolean given in /home/itonaim9/public_html/wp-content/themes/schwan/post_types/schwan_misc/schwan_cpt_frontend.php on line 202

עדכונים אחרונים

כל העדכונים

  הארגון בווידיאו

  שאלות ותשובות

  כל השאלות והתשובות
  • בתום משא ומתן ממושך, נחתם הסכם קיבוצי ב-i24News, החל כל עובדי המערכת העיתונאית והוא כולל שורה ארוכה של בשורות לעובדים, ולצד זה – לא פוגע בשום הטבה קיימת של העובדים. בחודשים הקרובים ימשיכו הצדדים לדון בהסכם נוסף בו יעוגנו הטבות כלכליות נוספות.

   להלן עיקרי ההסכמות:

   תקופת השתפרות לפני פיטורים: במקרה שההנהלה רוצה לפטר עובד על רקע אי התאמה, יקבל העובד ההתראה על כך, עם מדדים שבהם הוא צריך להשתפר. העובד יהיה מוגן מפיטורים למשך חודשיים שבהם יוכל לשפר את ביצועיו. במקרה של עובד עם ותק של פחות מארבע שנים בחברה, תקופת הניסיון והשיפור תהיה בת חודש.

   תוספת קבועה לימי החופשה: ההסכם מקבע מדיניות שבמסגרתה כל ערב חג – של כל דת – יוענק לעובדים חצי יום חופש. עובד שלא עובד בערב חג יקבל תשלום מלא על היום הזה (כאילו עבד), ועובד שכן עובד – יקבל חצי יום חופש לצבירה שלו. המשמעות בפועל היא 3.5 ימי חופשה בשנה מעל מה שקובע החוק.

   שכר מינימום מוגדל: הושג שכר מינימלי לכל תפקיד בחברה, גבוה משכר המינימום הקבוע בחוק. כך נוכל להבטיח שעובדים חדשים ייקלטו לפחות בשכר הקיים, ולהנהלה לא יהיה תמריץ להחליף עובדים קיימים בעובדים זולים יותר. לדוגמה: עוזר מפיק – 7,000 ₪, מפיק – 8,000 ₪, במאי – 54 ₪ לשעה, עורך – 10,000 ₪ ועוד.

   פרק אתיקה וחופש עיתונות: מכיל התחייבות הדדית של החברה והעיתונאים לפעול על פי כללי האתיקה ומבטיח הגנה מפני פיטורים לעובד שעומד על חובתו לבצע עבודתו נאמנה והגנה לעובד המסרב לבצע משימה שמנוגדת לכללי האתיקה העיתונאית. בנוסף, לא ניתן יהיה לפרסם התנצלות על ידיעה של עובד או להגיע לפשרה משפטית ללא תיאום עם העיתונאי.

   בנק ימי מחלה: יוקם בנק של 100 ימי מחלה, שינוהל בתיאום עם הוועד, ויאפשר לעובדים שחולים במחלות קשות וניצלו את ימי המחלה שלהם להמשיך להחלים בבית על חשבון החברה. הבנק יתמלא מחדש אחת לשנה.

   איסור על ניוד פוגע: החברה לא תוכל להעביר עובד לתפקיד שייפגע במעמדו, בשכרו או בתנאי עבודתו ללא הסכמת העובד.

   עדיפות במשרות: עובדי החברה שפוטרו במסגרת צמצומים ועובדים קיימים יקבלו עדיפות בגישה לתפקידים שמתפנים במערכת.

   מתנות מיוחדות: כל עובד זכאי ליומיים של חופשה לכבוד חתונתו, ולמתנה בשווי 200 שקל עם לידת ילד.

   השתלמויות מקצועיות: ההנהלה תאפשר לעובדים לצאת להשתלמויות מקצועיות שיארגן ארגון העיתונאים – עד שני ימי השתלמות לעובד בשנה.
   הימים ייחשבו כימי עבודה בשכר.

   כוננות: עובדים שיידרשו להיות בכוננות יקבלו תשלום מיוחד על זמן הכוננות. בנוסף, לא ניתן יהיה לחייב עובד לעבוד משמרות נוספות מעבר לקבוע בהגדרת התפקיד שלו יותר מפעם בחודש.

   יו”ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ’יצקי: ״הצלחנו להגיע להסכם טוב שמקדם ביטחון תעסוקתי ומשפר את תנאי ההעסקה של העובדים. מבחינתנו אחד ההישגים המשמעותיים הוא עיגון סעיפי האתיקה כהתחייבות הדדית בתוך ההסכם הקיבוצי. מדובר במהפכה שארגון העיתונאים התחיל, והיא מחזקת באופן דרמטי את חופש העיתונאי ואת יכולתו לשרת את הציבור נאמנה. אנחנו מאמינים שבקרוב היא תתפשט לכל כלי התקשורת בישראל״.

   חברת הוועד, מיכל נבו: ״ועד העובדים שמח מאד שאחרי מו״מ ממושך נחתם סוף סוף הסכם קיבוצי בין הנהלת i24news וועד העובדים, שמביא בשורה של ממש לעיתונאים בחברה. זה יום מרגש ומשמעותי לעיתונאים ולחברה כולה, ואנחנו מצפים להמשך שיתוף פעולה פורה בעתיד״.

  • עם פרסום המלצת המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו”ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס באשמת שוחד, נמסר מארגון העיתונאים כי מדובר ב”רגע של שפל לחברה הישראלית בכלל ולעיתונות הישראלית בפרט”.

   לפי הודעת הארגון, “החשדות, אם הם אכן נכונים, חושפים תמונה עגומה של ניסיון להפוך את העיתונאים והאינטרס הציבורי לכלי שרת במרדף אחרי הון מחד ושררה מאידך. ארגון העיתונאים רואה בכך לא רק רגע של משבר אלא גם הזדמנות לחשבון נפש כולל ורוח גבית למאבק המתמיד שאנחנו מנהלים למען חופש העיתונאי, החופש לשרת את הציבור ללא מורא וללא משוא פנים.

   “אנו קוראים לכל חברינו בכל כלי התקשורת: זאת לא העת להרכין ראש בבושה אלא העת להרים ראש ולהיאבק על הערכים שעומדים בבסיס מקצוע העיתונות. זאת לא העת לשתוק אלא העת לאפשר לאמת לצאת החוצה אל אור השמש, שמהווה חומר החיטוי הטוב ביותר לא רק כשמדובר במסוקרינו”.

  • בעת ביקור סגן נשיא ארה”ב בכותל הופרדו העיתונאיות מהעיתונאים הגברים כשבאו לסקר את הביקור, ובכך הוגבלה יכולתן לבצע את עבודתן. אתמול עיתונאים חרדים הושארו מחוץ למליאת הכנסת בזמן נאום סגן נשיא ארצות הברית, ולאחר לחצים הוכנסו ליציע האורחים אך נמנעה מהם הכניסה ליציע העיתונאים. במקרים רבים עיתונאים ערבים סופגים בדיקות פולשניות והגבלות חריגות בבואם לסקר אירועים חדשותיים.

   ארגון העיתונאים מגנה כל הגבלה בלתי עניינית של עיתונאים בעת מילוי תפקידם, קל וחומר כשמדובר באפליה על רקע של מוצא, מגדר או דת. הארגון קורא לעיתונאים (וכלי תקשורת) שנתקלים ביחס מפלה כלפי עמיתיהם ועמיתותיהם לגלות סולידריות ולפעול יחד לתיקון האפליה – גם במחיר של הפסקת הסיקור וסירוב לקחת חלק באירוע מפלה. פגיעה באחד מאיתנו היא פגיעה בכולנו ובציבור שאותו אנו משרתים.

    

  • ארגון העיתונאים מגנה את התנהלות משרד ראש הממשלה, שמאבטחיו דרשו אתמול (30 באוקטובר) מעאטף ספדי, צלם ותיק וראש המשרד של סוכנות הידיעות האירופית EPA, להתפשט לפני שנכנס לבניין כדי לסקר מפגש בין ראש הממשלה נתניהו לבין עמיתו מאוסטרליה.

   ספדי הוא צלם מוכר וידוע, המחזיק תעודה מטעם לשכת העיתונות הממשלתית, שמוענקת לאחר בדיקה ביטחונית של שב”כ. הוא נכנס פעמים רבות לפני-כן לבניין ראש הממשלה, אחרי שעבר בדיקה שגרתית באמצעות גלאי מתכות. בתקרית אתמול, לאחר שסירב להוריד את מכנסיו לצורך הבדיקה הוא נאלץ לעזוב את המקום, וכך עשו גם חבריו משאר הרשתות הזרות.

   התקרית הזאת, שהוגדרה על ידי נציגי הממשלה כ”טעות”, היא חלק מהתנהלות בעייתית רחבה של מוסדות המדינה כלפי עיתונאים – ישראלים, פלסטינים וזרים. התנהלות זו באה לידי ביטוי בין היתר בהשפלת עיתונאים, גילויי אלימות, הגבלת הסיקור ובשלל דרכים אחרות, שפוגעות ביכולת של העיתונאים לשרת את הציבור.

  • תגובת ארגון העיתונאים על הפרסומים כי בכוונת ראש הממשלה ושר התקשורת לקדם מהלך לסגירת תאגיד השידור הציבורי:

   עוד לא יבשה הדיו על החלטת בג”צ להקפיא את החוק ההזוי, המיותר והמזיק לפיצול תאגיד השידור הציבורי, והנה ראש הממשלה ואנשיו מנסים להנחית עליו מהלומה נוספת כדי להסיט את תשומת הלב מההתפתחויות בחקירות. זה עוד מהלך ציני של ראש הממשלה, שלא יכול להיגמל מההרגל המגונה להתעלל בשידור הציבורי ובעובדיו.

  גלריות

  צרו איתנו קשר

  ארגון העיתונאים בישראל
  אנחנו נמצאים ממש כאן