עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

תומכים באבי אשכנזי: קמפיין מימון המונים לכתב "מעריב" לשעבר

ארגון העיתונאים השיק היום (ב') קמפיין מימון המונים לטובת העיתונאי אבי אשכנזי, אשר שימש ככתב ״מעריב״ עד לפני כעשור, ונדרש לאחרונה לשלם יחד עם כתב נוסף 25 אלף ש"ח (לא כולל שכר טרחה של עורך דין) בתביעת דיבה על כתבות שהתפרסמו לפני 11 שנים ב״מעריב״.
הכתבות עסקו בגור פינקלשטיין, עורך-דין לשעבר אשר ישב בכלא בעקבות הרשעה בשורה של עבירות קשות, וייחסו לו מעורבות בתוכנית לרציחת איש דת מוסלמי ופיצוץ מסגד חסן בק בתל-אביב. בסופו של דבר הסתבר שמידע מוטעה הגיע לידי כתבי המשטרה ובהם אבי אשכנזי בעת תדרוך משטרתי ובתביעת לשון הרע נקבע פיצוי נמוך יחסית לתובע, משום שהתביעה הוגשה מספר ימים לפני התיישנות המקרה ולא נעשה כל ניסיון להתייחס לפרסומים במועדם.

העיתון ״מעריב״ נסגר זה מכבר והחליף בעלות, כך שבניגוד להתנהלות המקובלת בגופי תקשורת פעילים, הכתבים לא קיבלו הגנה משפטית על פעילות שנעשתה במסגרת עבודתם ובתום לב.

ארגון העיתונאים  התייצב לצידו של אבי בקמפיין מימון המונים על מנת לוודא שעיתונאים לא ימצאו עצמם ללא הגנה גם בעת העברת בעלות או סגירת כלי תקשורת. עיתונאים זכאים להגנה מלאה על כל פעולה שנעשית בתום לב במסגרת עבודתם.

ארגון העיתונאים קורא לכם לתת יד ולתמוך בתקווה כי יהיה זה המקרה האחרון בו עיתונאים מופקרים ע"י מעסיקם לשעבר. מטרתנו היא לגייס 25 אלף ש"ח ולהשיב את מלוא ההוצאות אותם נאלצו לספוג במקרה זה.