עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

ארגון העיתונאים: על מועצת התאגיד לחקור את חשיפת "הארץ" על נוהלי הקליטה

במכתב לעובדי תאגיד השידור הציבורי, קרא הארגון לתקן את הליקויים והביע תמיכה בעובדים. בכתבה שהופיעה יום לפני כן ב"הארץ", נחשף קיומו של קובץ המכיל מידע וחוות דעת פוגעניים על עובדי רשות השידור הוותיקים. לשון המכתב:

"היום (ה') פורסמה ב"הארץ" כתבה שחושפת את התנהלות הנהלת התאגיד החל מימי ההקמה והתמקדה ביחס המשפיל והמבזה שספגו עובדי רשות השידור לשעבר.

בין היתר פורסם כי התאגיד החזיק בקובץ ובו מידע פוגעני על רבים מעובדי הרשות בעת שגורלם ועתידם התעסוקתי נמסרו בידי הנהלת התאגיד. מדובר בפגיעה קשה בעובדים הללו – בכבודם, בשמם הטוב ובזכותם להליך שוויוני והוגן בקבלה לעבודה.

בעקבות מידע לפיו קיים קובץ כזה, פנו לאחרונה היועצים המשפטיים של ארגון העיתונאים, עוה״ד אמיר בשה וד״ר מורן סבוראי, למועצת התאגיד ולמבקרת הפנים, בדרישה לקבל מהם הבהרות בנוגע לקיום הקובץ ובנוגע לאופן שבו הם מתכוונים לטפל בסוגיה. לדאבוננו, התשובות שהתקבלו היו מתחמקות והעידו על היעדר כוונה לטפל לעומק בליקוי.

אנחנו רואים בחומרה לא רק את הפגיעה בעובדים אלא גם את הניסיון להתנער מאחריות. לא כך ראוי שינהג מעסיק, קל וחומר לא כשמדובר בתאגיד שידור ציבורי.

מקוממת לא פחות תגובתו של המנכ"ל שנשלחה הערב לעובדים. במקום להתמודד עם התמונה העגומה שעלתה מהכתבה, הוא העדיף להתכחש לדברים ולהמשיך להפריח סיסמאות וחצאי אמיתות.

ראוי שכעת, עם פרסום הדברים, תשכיל ההנהלה לקחת אחריות אמיתית ולשפר את דרכיה.

אנו דורשים כעת גם ממועצת התאגיד לבדוק לעומק את הדברים שנחשפו בכתבה ולפעול בתקיפות לתיקון הקלקולים. אם במועצה ימשיכו למרוח את הבירור לא נהסס לנקוט בכל הצעדים העומדים לרשותנו.

במקביל, אנו קוראים לכל עובד או עובדת שנפגעו לפנות לוועד ולארגון העיתונאים כדי לבחון את האפשרויות המשפטיות העומדות בפניו באמצעות עורכי הדין של הארגון.

בברכה,
ארגון העיתונאים וועד התאגיד"