עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הארגון קורא לחקירת מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה

ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל פרסם היום (ד') הודעה בעקבות מותה של עיתונאית אל-ג'זירה, שירין אבו עאקלה, אשר נורתה בעת סיקור פעילות כוחות הביטחון בג'נין. אבו עאקלה סיקרה במשך עשורים את שטחי הרשות הפלסטינית והייתה מוערכת על ידי קולגות מהארץ ומחו"ל.

"ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל מביע צער עמוק על מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה ופגיעה בעיתונאים נוספים. על כל כח, שפועל בכל שטח עימות, לשמור על חופש התנועה והסיקור של העיתונות "ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל מביע צער עמוק על מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה ופגיעה בעיתונאים נוספים. על כל כח, שפועל בכל שטח עימות, לשמור על חופש התנועה והסיקור של העיתונות ולעשות כל שביכולתו כדי למנוע כל פגיעה בעיתונאים. אנו קוראים לרשות הפלסטינית לשתף פעולה בבדיקה משותפת עם ישראל לנסיבות העובדתיות שהביאו לפגיעה הטראגית בעיתונאית ומצפים מצה"ל להוביל תחקיר מהיר ויסודי ולהביא להפקת לקחים"

במהלך היום נמסרו גרסאות שונות לאירועים שהובילו למותה של אבו עאקלה והתפתח שיח סוער ברשתות החברתיות ובכלי תקשורת ברחבי העולם.

האירועים עדיין נחקרים במטרה לברר האם מותה נגרם כתוצאה מירי של כוחות הביטחון הישראליים או כתוצאה מחילופי האש שהתקיימו בין צה"ל לפלסטינים באזור הפעילות.