עבריתالعربيةEnglish

אודות ארגון העיתונאים

ארגון העיתונאים הוא הגוף הגדול והחזק ביותר של עיתונאים בישראל. הארגון פועל לשיפור מעמד העיתונאי ותנאי העסקתו ולהקניית כלים מקצועיים לעוסקים בתחום. אל שורות הארגון הצטרפו מאז הקמתו יותר מ-3,500 עיתונאים והוא הגוף היציג בכ-25 גופי תקשורת בישראל

על הארגון

המשבר בענף התקשורת והרצון להתמודד איתו בכוחות משותפים הובילו אותנו לייסד בינואר 2012 את ארגון העיתונאים. קבוצת המייסדים של האיגוד המקצועי החדש ביקשה לשפר את מעמד העיתונאי, את תנאי העסקתו, לחזק את מעמד העיתונות, ולהקנות כלים מקצועיים לעוסקים בתחום. אל הארגון הצטרפו יותר מ-3,500 עיתונאים מכל כלי התקשורת בישראל

  • התעסוקתי:

    ארגון העיתונאים הוא הארגון היציג בכ-25 גופי תקשורת – בהם חדשות 13, ידיעות אחרונות, גלובס, Ynet, גלי צה”ל, אתר וואלה, עיתון הארץ ועוד. הארגון ניהל מאבקים נגד סגירת כלי תקשורת ומשאים ומתנים להסכמים קיבוציים. לצד הייצוג הקיבוצי, ארגון העיתונאים מספק גם סיוע פרטני לחבריו השכירים והפרילנסרים. במסגרת זו מאות חברים כבר זכו ללווי משפטי בתביעות נגד המעסיק, להכנה לקראת שימוע, לייעוץ מקצועי לפני חתימה על חוזים חדשים ולסיוע בנושאים כספיים שונים.
  • המקצועי:

    הארגון נאבק למען חופש העיתונות והעיתונאי ויוזם אירועים מקצועיים, השתלמויות וסיורים שמטרתם לשפר את הכישורים העיתונאיים וללבן סוגיות חשובות. בין היתר הארגון פועל לחזק את מעמד האתיקה המקצועית באמצעות הסכמים קיבוציים והליכים משפטיים, לקח חלק במאבקים על עצמאות השידור הציבורי והוביל מחאה נגד הגשת כתב אישום נגד אורי בלאו, מעצר עיתונאים בהפגנות ופגיעה בסיקור ביהודה ושומרון, אלימות נגד עיתונאים וכן חקירות פולשניות נגד עיתונאים בשל מעשים שביצעו כחלק מעבודתם. הארגון הצטרף ב-2012 כחבר למועצת העיתונות. כיום מייצגים את הארגון 12 חברים במליאת המועצה.
  • חברה, רווחה ותרבות

    במקביל למשימה להעלות את ההכנסות של העיתונאים, הארגון לקח על עצמו גם לצמצמם את ההוצאות שלהם. חברי הארגון זכאים להצטרף למועדון הצרכנות “ביחד בשבילך” של ההסתדרות החדשה, המעניק לחבריו הנחות משמעותיות באלפי בתי עסק ורשתות ברחבי הארץ. כמו כן הארגון פועל ליצירת הטבות נוספות בהרשמה לבריכות ומועדוני ספורט, הצגות ומופעים, כתבי עת מקצועיים, מנוי מוזל לסינמטק, הנחות לטיסות וחבילות נופש ועוד.