עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

על ארגון העיתונאים

המשבר בענף התקשורת, כמו גם המחאה החברתית של קיץ 2011 הובילו אותנו לייסד בינואר 2012 איגוד מקצועי חדש: ארגון העיתונאים. קבוצת המייסדים של הארגון ביקשה לשפר את מעמד העיתונאי, את תנאי העסקתו וגם לחזק את מעמד העיתונות באמצעות הקנייה של כלים מקצועיים לעוסקים בתחום. בארגון חברים יותר מ-3,000 עיתונאים במגוון תפקידים מכל כלי התקשורת בישראל.

הארגון העניק סיוע וייעוץ לחברים בכלי תקשורת שביקשו להתאגד לוועדים מקומיים. ארגון העיתונאים הוא הארגון היציג ביותר מ-25  גופי תקשורת – בהם חדשות 2, חדשות 10, הארץ, גלובס, וואלה! וידיעות אחרונות. בחדשות 10 ובגלובס אף הגענו לחתימה על הסכמים קיבוציים שהטיבו ועיגנו את תנאי העסקתם של עיתונאים רבים.

 

לארגון שלושה אפיקי פעולה מרכזיים

התעסוקתי: מלבד הפעילות לתמיכה ולליווי של הוועדים בכלי התקשורת, הארגון מציע גם סיוע פרטני לחבריו – שכירים ופרילנסרים גם יחד. עד כה נהנו חברים רבים מסיוע משפטי בתביעות נגד המעסיק, מהכנה לשימוע, לייעוץ טרם חתימה על חוזה חדש ואף לעזרה בנושאים כספיים שונים.

המקצועי: הארגון יוזם אירועים מקצועיים, השתלמויות וסיורים שמטרתם לשפר את הכישורים העיתונאיים וללבן סוגיות חשובות ופועל לקידום עצמאותה וחוסנה של העיתונות בישראל. בין היתר ערך הארגון כנסים בנושא השפעת המעבר לדיגיטל על עתיד העיתונות, חיסיון מקורות, תוכן שיווקי והפעילות של התקשורת החרדית, סיורים בארכיון המדינה ולהכרת העיתונות במגזר הערבי, וקורסים ללימוד ערבית, ספרדית, קריינות ועמידה מול מצלמה.

הארגון הצטרף ב-2014 כחבר למועצת העיתונות ומאז מייצגים את הארגון חמישה (לברר) חברים במליאת המועצה. במקביל הקים הארגון צוות שמורכב מעיתונאים ואנשי אקדמיה לקידום רפורמה בעיתונות הישראלית. הארגון הוביל מחאה נגד הגשת כתב אישום נגד אורי בלאו, מעצר עיתונאים בהפגנות ופגיעה בסיקור ביהודה ושומרון, הניסיונות של הממשלה לפגוע בשידור הציבורי, אלימות נגד עיתונאים וכן חקירות פולשניות נגד עיתונאים בשל מעשים שביצעו כחלק מעבודתם.

חברה, רווחה ותרבות: חברי הארגון מוזמנים להצטרף למועדון הצרכנות “ביחד בשבילך” של ההסתדרות החדשה, המעניק לחבריו הנחות משמעותיות באלפי בתי עסק ורשתות ברחבי הארץ ובהרשמה לבריכות ומועדוני ספורט, הצגות ומופעים, כתבי עת מקצועיים, מנוי מוזל לסינמטק, הנחות לטיסות וחבילות נופש ועוד הטבות.