עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

ארבע יצירות עלו לגמר בפרס לעיתונות ספורט ע"ש מודי בר און

ועדת הפרס הודיעה היום (ד') כי סדרות הדוקו "האגרוף" ו"מינכן 72", העונה השנייה של הסדרה "ליגה ג'" וספרו של מאור מליקסון "דרדל'ה לחיבורים" הן היצירות שיתמודדו על הפרס ע"ש מודי בר און. הפרס, שיחולק לראשונה בחודש הבא, הינו יוזמה של משפחת בר-און, ארגון העיתונאים והעיתונאיות, ואיש העסקים עופר גריל מחברת שבח הנדסה.

הפרס בסך 18 אלף ₪ יוענק ליוצר של אחת מהיצירות באירוע הגמר שיתקיים ב-13 ביוני בסינמטק בת"א ויועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט. הפרס ע"ש העיתונאי והיוצר, מודי בר-און ז"ל לעיתונות מצטיינת בתחום הספורט, יחולק השנה לראשונה בסמוך לציון יום השנה הראשון למותו. לפרס, שותף מלא ערוץ הספורט של ישראל, הפלטפורמה התקשורתית שהפכה לביתו של מודי בר-און מאז 1994.

לפרס הוגשו 20 יצירות ועבודות תקשורתיות כאשר ועדת הפרס החליטה להעלות מתוכן ארבע יצירות למעמד הגמר שיתקיים ביום שלישי ה-13 ביוני 2023 בסינמטק ת"א. ארבע היצירות שעלו לגמר הפרס ע"ש מודי בר און הן:

  • סדרת הדוקו "האגרוף: סדרת הגמר" שיצרו הבמאי, אבידע לבני, עורך התוכן אייל אופנהיים, והמפיק רונן בן טל, הסדרה שודרה ב-yes דוקו.
  • סדרת הדוקו "מינכן 72" שיצרו רומן שומונוב ושני חזיזה, הסדרה שודרה ב־HOT8 והופקה בשיתוף של הערוץ וחברת ההפקה של ג'יידה וויל סמית "טלפול".
  • העונה ה-2 של הסדרה "ליגה ג'" שיצר וביים רובי אלמליח, הפיקו יואב לשם ואסף פרץ, הסדרה שודרה ב"כאן תאגיד השידור הציבורי".
  • הספר "דרדל'ה לחיבורים" ספרו האוטוביוגרפי של הכדורגלן מאור מליקסון המשמש כיום כעוזר המאמן של הפועל באר שבע, הספר פורסם בהוצאה פרטית.

ועדת הפרס שבחרה ביצירות כוללת את גב' מיקה בר-און  (אלמנתו של מודי בר און ז"ל), גב' ענת זלצר (שותפתו של מודי ליצירת הסדרות "הכל אנשים" ו"במדינת היהודים"), עו"ד שימי קדוש (מנהלו האישי ושותפו לדרך של מודי), העיתונאית מירי נבו (נציגת ערוץ הספורט), העיתונאי טל שורר (נציג הוועד מנהל של ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל), חגית בן יעקב (יו"ר הפורום הדוקומנטרי בישראל), ואיש העסקים עופר גריל מנכ"ל שבח הנדסה.

מוועדת הפרס נמסר כי "כל ארבע היצירות שהעפילו למעמד הגמר מבטאות את רוחו היוצרת והייחודית, ואת פועלו התקשורתי של מודי בר-און ז"ל.  בבחירה של ארבע יצירות אלו ניתן יתרון ותשומת לערכים של נתינה, חשיפת עוולות ומיקוד בפריפריה חברתית וגיאוגרפית וכן בחיבור הספורט הישראלי עם עולמות תוכן שונים ומגוונים וביניהם תרבות, היסטוריה, ישראליות, וציונות".

מודי בר-און ז"ל היה איש תקשורת ותיאטרון, שחקן, במאי, מורה, תסריטאי, כותב ויוצר תוכן תיעודי, והמגיש המיתולוגי של אולפן ליגת האלופות בערוץ הספורט, תפקיד שמילא בקביעות מאז 1994. לצד עבודתו כמנחה, הוא יצר והפיק סדרות תעודה רבות ביחד עם שותפתו ענת זלצר. הסדרות העניקו מבט רחב ומעמיק על החברה הישראלית, ההיסטוריה שלה והגיוון התרבותי והחברתי שבה.

הגישה הייחודית של מודי בכל אשר עשה, הצבע, השנינות, ההומור והאינטליגנציה הפכו אותו לדמות יוצאת דופן, אהובה ומוערכת בכל בית בישראל, דמות שתיזכר לתמיד בליבנו. מודי נפטר ממחלה קשה בסוף חודש מאי 2022, יום לאחר שפורסמה כתבתו האחרונה במסגרת שידור גמר ליגת האלופות.