עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

ארגון העיתונאים ואגודת העיתונאים בירושלים חתמו על הסכם

ארגון העיתונאים ואגודת העיתונאים בירושלים החליטו לשתף פעולה לטובת עובדי תאגיד השידור כאן. עדכון על ההסכם נשלח אתמול (30 בינואר) לעובדי התאגיד בחתימתם של יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים חיקה גינוסר ויו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי. בעדכון נכתב:

 

עיתונאיות ועיתונאי התאגיד שלום,

לפני מספר שבועות בישרנו לכם כי ארגון העיתונאים ואגודת העיתונאים בירושלים החליטו שהגיעה העת לזנוח את המאבק בין הארגונים ולהתלכד יחד סביב הדאגה המשותפת לעיתונאי התאגיד. היום אנו שמחים לבשר לכם כי חתמנו על הסכם היסטורי לשיתוף פעולה בין הארגונים, שגם יהווה בסיס לחיבור נרחב יותר בעתיד הקרוב.

להלן עקרונות ההסכם:
1. הארגון והאגודה מתחייבים לפעול יחד במשותף כדי לדאוג לרווחתם, מעמדם, זכויותיהם ותנאי העסקתם של עיתונאי התאגיד.
2. הארגון והאגודה יגישו יחד בקשה משותפת למחיקת הסכסוך הבין ארגוני שמתנהל ביניהן בבית הדין הארצי לעבודה ולא יוגש סכסוך בין ארגוני נוסף כל עוד הסכם זה בתוקף. ארגון העיתונאים יישאר הארגון היציג בקרב עיתונאי התאגיד.
3. ארגון העיתונאים ימנה לוועד העיתונאים של התאגיד שני חברים באגודת העיתונאים, שיחתמו גם על טופס הצטרפות לארגון העיתונאים. חברים אלו ישתתפו במשא ומתן הקיבוצי ובכל יתר הפעולות שהוועד וארגון העיתונאים נוקטים למען עיתונאי התאגיד.
4. הסתדרות תקצה עוד תקן לארגון העיתונאים, שיהיה מחזיק תיק השידור הציבורי בארגון העיתונאים. התקן יאויש על ידי עובד אשר עונה לדרישות התפקיד והוא יוצע על ידי האגודה וייבחר במשותף על ידי יו"ר ארגון העיתונאים ויו"ר אגודת העיתונאים.
5. בתקופת תוקפו של הסכם, הארגון והאגודה לא יפעלו להעביר חברים זה מזה. כמובן שאין בכך כדי למנוע מעיתונאים לעזוב את אחד מהארגונים או להצטרף אליו.
6. הארגון והאגודה מצהירים כי יש בכוונתם לפעול בחודשים הקרובים לחיבור מלא ביניהם, וזאת מתוך מטרה להשתמש בשני הגופים על יתרונותיהם כדי לחזק יחד את מעמדו של ציבור העיתונאים בישראל.
ההחלטה ללכת לדרך משותפת לא היתה פשוטה ודרשה משני הצדדים לבצע ויתורים ולתת אמון, אך היא ללא ספק הצעד הנכון בזמן הנכון. אנחנו מאחלים בהצלחה לכולם באתגרים הגדולים שעומדים בפנינו וערוכים להתמודד איתם בכוחות משותפים.