עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

פנייה דחופה ליועמ"ש: בלום את סגירת גל"צ ע"י שר הביטחון

ארגון העיתונאים פנה הבוקר (ב') ליועץ המשפטי לממשלה אבישי מנדלבליט, באמצעות עורכי הדין ד"ר מורן סבוראי ואמיר בשה, בדרישה להתערב באופן מיידי בפעילות שר הביטחון בני גנץ לסגירת גל"צ.

"שר הביטחון מבקש לסגור את גלי צה"ל לאלתר, בזמן שהוא מכהן בממשלת מעבר. בנוסף , עולה כי ועדה שהתכנסה בנושא העמידה במסקנותיה 4 חלופות מלבד סגירת גל"צ: שינוי תוכני השידור לעיסוק בנושאי צבא ובנושאים שאינם פוליטיים; העברת התחנה לאחריות תאגיד השידור, ללא חיילים שישדרו בה; הפרטת התחנה והעברתה לגורם אזרחי, והקמת תאגיד סטטוטורי נפרד לגלי צה"ל.

"משרד הביטחון טוען כי החלטה על סגירת גלי צה"ל דומה למעשה להחלטה של שר הביטחון והרמטכ"ל לסגור יחידה צבאית, קרי החלטה שאינה דורשת אישור הממשלה ושינוי חקיקה.

"גלי צה"ל היא תדר מרכזי בשיח הציבורי בישראל ואין לעלות על הדעת להביא לסגירתה או לערוך בה שינויים כמו הפרטתה ומכירתה לידיים פרטיות, אשר יביאו לחיסול משאב ציבורי כה חשוב.

"אין לקבל את עמדת משרד הביטחון ולפיה מדובר בסגירת יחידת צבאית, כזאת ששר הביטחון ורמטכ"ל יכולים להביא לסגירתה, ללא חקיקה.

"יש להמתין עם החלטה כה הרת גורל, הן כלפי פרנסתם של העובדים והן כלפי מערכת עיתונאית ציבורית, עד לאחר מתן לגיטימציה לממשלה נבחרת על ידי הכנסת. מתבקשת בשנית התערבותך הדחופה, המהירה והעניינית, בכל הנוגע למהלכיו של משרד הביטחון והעומד בראשו, ולרבות מתן הנחיה ולפיה יש דופי של ממש בקידום מהלך כה דרמטי".

הפנייה המלאה ליועמ"ש בלינק הבא.