עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

ארגון העיתונאים תומך באבנר הופשטיין בתביעתו מול גל"צ

בהחלטה שהתקבלה השבוע, קיבל בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב את בקשת ארגון העיתונאים, להצטרף כ"ידיד בית המשפט" לתביעה שהגיש העיתונאי אבנר הופשטיין נגד גלי צה"ל. בית הדין דחה את התנגדות המדינה (כלומר משרד הביטחון, שתחנת גלי צה"ל מופעלת על ידו) להצטרפות הארגון להליך המשפטי. כעת יעמוד לצידו של הופשטיין גם הצוות המקצועי והמשפטי של ארגון העיתונאים, במאבק שהוא מנהל נגד התחנה.

בהחלטה נכתב כי: "מדובר בארגון היציג של התובע אשר ליווה אותו לאורך הדרך ועוד בטרם הפניה לבית הדין לעבודה. זאת ועוד, התובע מעלה טענות הנוגעות לפגיעה בחופש העיתונות ולהיבטים מקצועיים של עבודתו וגם מטעם זה ראוי ונכון לאפשר לארגון המייצג אותו להצטרף כידיד בית המשפט".

בנובמבר 2017 הגיש הופשטיין תביעה נגד גלי צה"ל באמצעות עוה"ד משה בן דת ויאיר סקלסקי על רקע פיטוריו (עוד על כך בוואלה ברנז'ה) וכן על רקע התעמרות וצנזורה חריפה בתחנה. חודשיים לאחר מכן, פנה ארגון העיתונאים לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, באמצעות היועצים המשפטיים של הארגון עוה"ד אמיר בשה וד"ר מורן סבוראי, להצטרף לתביעה נגד גל"צ כ"ידיד בית המשפט". משרד הביטחון וגלי צה"ל התנגדו לבקשת הארגון אך כאמור בית הדין קיבל את עמדת הארגון.