עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

דרישה מהרשות השנייה: הטילו קנס על תחנת רדיוס בעקבות הסתה

הבוקר (ג') קראנו ליו"ר הרשות השנייה, עדן בר טל להטיל קנס על תחנת רדיוס 100FM ולמנכ"ל התחנה קראנו להתנצל על הדברים שנאמרו שלשום בתוכניתה של השופטת בדימוס אתי כרייף, בה מאזינים התבטאו באופן מסית כנגד העיתונאית הדס שטייף וקראו להעמידה בפני כיתת יורים, ללא כל גינוי או התנערות מהדברים של התחנה.

״על מי שמתיימרת לנהל שידור יש אחריות לדאוג שמשבצת השידור שלה לא תיהפך לבמה להסתה, איומים והתרת דמו של איש" נאמר בפניה למנכ"ל התחנה.

האזינו לקטעים מהתכנית.

״המאזין שהזדהה בשם איציק שאל את כרייף:
׳למה הדס שטייף לא עומדת מול כיתת יורים׳ כרייף ענתה: ׳וואלה, לא יודעת. לא יודעת. בחרו בי׳.

״מייד אחריו עלתה לשידור מאזינה שהזדהתה בשם מארי, ואמרה: ׳הדס שטייף ממש הייתה צריכה לעמוד מול כיתת יורים׳.
כרייף ענתה: ׳היא הייתה. אם היא הייתה פורצת לטלפון של מישהו אחר, היא הייתה…׳

״באף אחת מהשיחות כרייף לא הסתייגה מהדברים, או העירה לדוברים שדבריהם הם דברי הסתה ישירים נגד הדס שטייף. באף אחת מהשיחות היא לא הסתייגה, ביקשה מהדוברים להתנצל או לחזור בהם מן הדברים החמורים.

״לא יתכן שבתחנת רדיו שנמצאת תחת פיקוח של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו יתנהל שידור המסית ישירות נגד עיתונאית. גם העובדה שנגד שטייף מתנהל הליך משפטי, אזרחי, אינה מתירה את דמה ואינה עילה לאמירות מסיתות ומסוכנות נגדה.

״התרת דמה של עיתונאית מהווה פגיעה ישירה בחופש העיתונות, ככל שפגיעה כזאת לא תקבל מענה מיידי וחד-משמעי יש חשש לאפקט מצנן שייפגע לא רק בשטייף, אלא בעיתונאים נוספים שעבודתם המקצועית לא תמצא חן בעיני מאן דהוא.

למכתב המלא.

בתגובה למכתב ולכתבותת בנושא, נמסרה תגובת כרייף ורדיוס:
דוד בן בסט, מנכ"ל רדיוס FM100 מסר: "אני מגנה בכל תוקף, באופן ברור וחד משמעי, את הדברים שנאמרו על ידי המאזינה על הדס שטייף. אמירות כאלה אין להן מקום וראויות כאמור לגינוי חריף. אני מוסר את התנצלותי בפני העיתונאית הדס שטייף".

אתי כרייף מסרה: "אני מסתייגת באופן חד משמעי מכל הסתה לאלימות, ומגנה את הדברים שנאמרו על ידי המאזינה".

עדכון: כעבור מספר ימים ירדה התוכנית מהאוויר.