עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

סדנה עם בן רוטנברג, על בינה מלאכותית ככלי עזר לעיתונאים

עשרות עיתונאים השתתפו הערב (ב') בסדנת ChatGPT או בינה מלאכותית לעיתונאים, שהתקיימה בתל אביב. עיתונאים משלל כלי תקשורת, שכירים ועצמאים, למדו בסדנה שהנחה בן רוטנברג, מחברת Overwolf על הפוטנציאל הגלום ב-ChatGPT וכיצד הוא משפיע בחודשים האחרונים על עולם העיתונות. המפגש כיסה מגוון נושאים, מטכניקות מהירות ועד מקרים המדגישים את תפקידה של AI בתחום העיתונות כיום.

סדנה בן רוטנברג

למדנו למשל שמאה עיתונאי אתר CNET התאגדו אחרי שהנהלת האתר החלה להשתמש בAI ליצירת כתבות, גם כשהיה ברור שהן מכילות טעויות רבות. בנוסף קיבלנו סקירה מקיפה של השחקנים המרכזיים בתחום, היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם וכיצד הם מתכוונים להתחמש במירוץ הקרוב להשתלטות על אלפי תחומים שצפויים לעבור אוטומציה.

אנחנו שמחים להודיע כי עקב הביקוש הרב והצפיפות בחדר נארגן בקרוב סדנה נוספת. בסדנה הבאה תהיה לחברים וחברות הארגון הזדמנות נוספת לשקוע בעולם הבינה המלאכותית ולהכיר את החידושים האחרונים והמרתקים בתחום.

הדיונים על האתיקה והרגולציה בתחום עוד בחיתוליהם, אבל חשוב להבין כבר היום את ההשלכות כבדות המשקל שעשויות להיות לטכנולוגיית הבינה המלאכותית על ענף התקשורת. בסדנה למדנו איך אפשר למצות את הפוטנציאל האמיתי של הבינה המלאכותית ולשפר המיומנויות כך שהAI יעשה את "העבודה השחורה" והעיתונאים יוכלו להתמקד בעריכה ושיוף הטקסט, באמצעות הידע המקצועי הייחודי שלהם.

טקסט זה נכתב בסיוע ChatGPT