עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

בתמיכת העיתונאים: השליטה בגלובס נמכרה למשפחת בר און

בית המשפט המחוזי החליט כי השליטה בעיתון גלובס תימכר לאלונה בר און ומשפחתה, לאחר שקבע כי הצעתה עדיפה על פני זאת של דוד דוידוביץ'. במכלול השיקולים לבחירה בהצעת בר און, השופט איתן אורנשטיין העניק משמעות רבה לכך שהיא זכתה לתמיכתם של עיתונאי גלובס, שיוצגו על ידי הוועד והארגון. החלטת השופט נמסרה השבוע (14 במרץ).

אלונה בר און זכתה בתמיכת העיתונאים לא רק על רקע הקשר ההיסטורי שלה לגלובס או הצהרת הכוונות שלה. לאורך כל הדרך אלונה בר און התנהלה מול ארגון העיתונאים ונציגי ועד העיתונאים בענייניות, בשקיפות ובדיאלוג, וידעה לא רק להגיד את הדברים הנכונים אלא גם לעגן אותם בהסכם קיבוצי.

ההסכם הקיבוצי מכיל התחייבות להארכת החסינות מפיטורי צמצום עד אמצע 2018, להרחבת קרנות ההשתלמות, למתן בונוס שנתי על רווחים (בתקווה שיהיו כאלה) ואולי הכי חשוב – לעיגון מעמדה של האתיקה המקצועית. לראשונה בישראל, יש בכלי תקשורת מרכזי סעיף בהסכם הקיבוצי שאוסר לפטר עיתונאי בשל פעולה בהתאם לאתיקה העיתונאית או בשל סירוב לפעול בניגוד לאתיקה העיתונאית. אם נצליח לשכפל את הסעיפים האלה גם להסכמים קיבוציים בכלי תקשורת אחרים תהיה לזה השפעה דרמטית על החופש העיתונאי בענף.

ארגון העיתונאים מאחל הצלחה לעיתונאי גלובס ולבעליו החדשים ומקווה כי ההתנהלות עד כה וההסכם שנחתם בעקבותיה גם יעידו על העתיד לבוא וגם ישמשו דוגמה לאופן שבו ראויים להתנהל יחסי עבודה קיבוציים בין מו"לים לבין ועדי העיתונאים והארגון.