עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

דיון בוועדת הפנים בנושא האלימות המשטרתית כלפי עיתונאים

מחר בשעה 10:00 יערך ביוזמת ארגון העיתונאים דיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח״כ מיקי חיימוביץ בנושא התמודדות משטרת ישראל עם נוכחות צוותי תקשורת בהפגנות. הדיון יתקיים בעקבות האלימות המשטרתית כלפי עיתונאים בהפגנה בכיכר רבין במוצ״ש ב-6.6.

ענת סרגוסטי, אחראית חופשת העיתונות, ארגון העיתונאים: ״אנחנו מצפים שמשטרת ישראל תערוך בדיקה מעמיקה, שבמסגרתה יגבו עדויות גם מהצלמים והעיתונאים שהיו עדים לאירוע, וגם ממי שנפגעו מכוח משטרת ישראל, ושיאותרו השוטר או השוטרים שהפעילו כוח בלתי סביר. בדיקה כזאת הכרחית כדי להפיק לקחים וכדי לדאוג שמקרים כאלה לא יישנו. לא ייתכן שיופעל כוח נגד עיתונאים שעשו את תפקידם, ולא שיבשו את הסדר הציבורי. על המשטרה לוודא שעיתונאים יוכלו לבצע את עבודתם באופן המיטבי גם בזירות אירוע בעייתיות. העיתונאים אינם אויב, הם משרתי ציבור והמשטרה, כמנגנון אכיפת החוק, צריכה לאפשר להם לעשות זאת, ולא להפריע״.

לישיבה הוזמנו נציגי המשרד לביטחון פנים, משטרת ישראל, משרד המשפטים, המחלקה לחקירות שוטרים, ארגון העיתונאים, מועצת העיתונות, לשכת העיתונות הממשלתית, תא הכתבים הזרים והאגודה לזכויות האזרח.

לינק לצפיה בדיון שיתקיים מחר ב10:00 באתר הכנסת: https://bit.ly/2B9UNSI

לינק לדיון שיתקיים מחר ב10:00 בזום: https://bit.ly/2UHgYpX

צילום מיקי חיימוביץ': ינאי יחיאל