עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

דרישה מרה"מ נתניהו: קיים מסיבות עיתונאים פתוחות לשאלות

ארגון העיתונאים שלח (א') מכתב לנתניהו בדרישה לקיים מסיבת עיתונאים פתוחה לשאלות. עיתונאים בכירים נוספים הביעו במהלך שוף השבוע דרישה דומה, לאחר שנתניהו עלה לשידור בכל הערוצים בליל שישי עם "הצהרה החריגה" שגרמה לדריכות רבה, אך לא חידשה דבר.

מאז תחילת הלחימה נתניהו לא השיב לשאלות הציבור, ורק ביום שבת עלה יו"ר המל"ל צחי הנגבי, למסיבת עיתונאים, ואמר כי יקיים מפגשים דומים עד תום המלחמה. דובר צה"ל דניאל הגרי משיב לשאלות עיתונאים מדי ערב לאחר הצהרה לציבור שנמסרת במעמד זה.

"ישראל נמצאת באחד המשברים הביטחוניים המשמעותיים והחמורים ביותר בתולדותיה. מאות אלפי אזרחים יושבים חרדים בבתיהם. משפחות של נעדרים וחטופים עוקבות בחרדה. בעת הזאת, מקור המידע האמין היחיד של הציבור הוא כלי התקשורת. העיתונאים עושים לילות כימים כדי להביא את המידע האמין, המדויק והמהיר ביותר, לעתים תוך שהם מסכנים את חייהם ותחת אש", נכתב במכתב מטעם הארגון.

 

פניה לרהמ מסיבות עיתונאים במלחמה

המכתב המלא

"באף אחת מפניותיך לציבור, לא התאפשרה נוכחות של עיתונאים במתן ההצהרה, ולא השבת לשאלות. אדוני בוודאי מבין את המשמעות בהיבט הלאומי הרחב, בבניית יחסי האמון בין הממשלה לאזרחים ובאפשרות להעביר מידע אמין מהגורם המוסמך ביותר והבכיר ביותר בישראל לתושבים".

במהלך סוף השבוע גולשים ברשתות החברתיות פנו ישירות למנכ"לי חברות החדשות. "אנא, אל תאפשרו יותר הצהרות בשידור חי של ראש הממשלה אם אין בכוונתו לענות על שאלות! רוצה הצהרה? שישלח וידאו ואתם תחליטו אם ומה לשדר. אל תמשיכו לתת לו במה, כשכל מה שהוא אומר זה כלום ושום דבר".

עוד נאמר במכתב של הארגון: "בכל המדינות הדמוקרטיות ראשי המדינה מנהלים דיאלוג עם הציבור באמצעות התקשורת. בכל המדינות הדמוקרטיות נוהגים ראשי ממשלה ונשיאים לקיים מעת לעת מסיבות עיתונאים שבהם מתאפשר לשאול שאלות. אין סיבה שישראל תנהג בדרך אחרת. אנחנו קוראים לראש הממשלה לשלב בהצהרותיו חלק נרחב של שאלות ותשובות, וכדרך שיגרה לקיים מסיבות עיתונאים סדירות של ראש הממשלה".