עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

ארגון העיתונאים: יש להבטיח חופש תנועה של עיתונאים בעת סגר

ארגון העיתונאים שלח היום (ג') מכתבים לשורה של גורמים במוקדי קבלת החלטות וגורמי אכיפת החוק – בהם ראש הממשלה, שר המשפטים, שר הביטחון, היועץ המשפטי לממשלה ומפכ״ל המשטרה – שיבטיחו את חופש התנועה של העיתונאים במקרה שיוכרז סגר כללי. ״העיתונאים הם שליחי הציבור, שמשרתים את הציבור כולו, ולנגד עיניהם עומדת טובת הציבור וזכות הציבור לדעת,״ נאמר במכתב, בין השאר.

המכתב המלא:

לכבוד,
היועץ המשפטי לממשלה
ד״ר עו״ד אביחי מנדלבליט

הנדון: חופש תנועה לעיתונאים תחת תקנות הגבלת יציאה מהבתים

זוהי פנייה להכיר בחשיבות מענק חופש תנועה לעיתונאים פעילים, גם תחת התקנות וההנחיות החדשות של משרד הבריאות, שמטרתן לצמצם ככל האפשר יציאתם של אזרחים מבתיהם.

אנחנו פונים אליך בשם ארגון העיתונאים, המייצג חלק משמעותי מהעוסקים במקצוע העיתונות בישראל. עיתונאים רבים פנו אלינו בימים האחרונים בחשש שמא התקנות החדשות לא יאפשרו להם את חופש התנועה הנחוץ לשם ביצוע עבודתם.

כידוע, עבודתו של עיתונאי – כותב, משדר, מצלם או מקליט – תלויה ביכולתו לאסוף סיפורים, לאמת אותם, לברור אותם, לבדוק אותם מול מקורות ולעיתים קרובות ביכולת לראות במו עיניו סיטואציות חיים מסוימות. העיתונאים הם שליחי הציבור, שמשרתים את הציבור כולו, ולנגד עיניהם עומדת טובת הציבור וזכות הציבור לדעת.

משום כך, אנחנו פונים אליך כדי להסדיר את הנושא מול הגופים הרלוונטיים השונים. העיתונאים מצויידים בתעודות המעידות על עיסוקם המקצועי, ואנו מבקשים שתעודות אלה יכובדו על ידי גורמי האכיפה – משטרה וצבא – ככל שיוחלט על ידי הממשלה, ויעניקו לנושאים אותן את חופש התנועה הדרוש, ככל שהדבר אינו מפריע לגורמי אכיפה לבצע את עבודתם כנדרש.

אנא תשובתך בהקדם, שתעיד על הסדרת הנושא.

בברכה,

יאיר טרצ׳צקי, יו״ר ארגון העיתונאים
ענת סרגוסטי, אחראית חופש העיתונות, ארגון העיתונאים