עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הנהלת ערוץ 20 יצאה לסבב פיטורים: העיתונאים התאגדו

עובדי ערוץ 20 (ערוץ המורשת) התאגדו (ה') במסגרת ארגון העיתונאים. בימים האחרונים, הוציאה הנהלת החברה מכתבי פיטורים למספר עובדים, כאשר הצמצום במצבת כוח האדם נמשך לאורך החודשים האחרונים. בהודעה שנמסרה לעובדים בשעות הצהריים, עדכן יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, את העובדים על משמעות המהלך:

"אנו שמחים לבשר כי היום ‏4.4.19, ארגון העיתונאים בישראל הודיע להנהלת "ערוץ 20" כי יותר משליש מעיתונאי הערוץ הצטרפו לארגון (למעשה גם יותר מחצי), ואי לכך הוא הארגון היציג של כלל עיתונאי החברה.

ההתארגנות התחילה בין היתר על רקע השינויים המבניים, גל הפיטורים, והודעת החברה על המעבר לירושלים. הוועד הוקם כדי להפיג את חוסר הוודאות בו העובדים נמצאים בימים אלה וכדי לדאוג לתנאי מעבר או פיטורים אופטימליים ולתנאי ההעסקה של עיתונאי "ערוץ 20", ומתוך רצון להיכנס להליך הידברות ומשא ומתן בנושאים אלה, במטרה להגיע להסכמות שיעוגנו בהסכם קיבוצי.

כשעיתונאים מאוגדים יחד כוח המיקוח שלהם גדל ויש להם את הזכות והיכולת לקיים מו"מ בידיעה שקולם ישמע.
הצלחת החברה והערוץ היא הצלחת העובדים, בדרך של הידברות ושיתוף פעולה נוכל להגיע לתוצאות – הן לטובת מקום העבודה והן לטובת העיתונאים המועסקים בו.

כארגון היציג של עיתונאי ערוץ 20 אנו אחראים לייצג את כולכם, כולל את מי שלעת עתה בחר שלא להצטרף לארגון העיתונאים. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה או בעיה שדורשת טיפול. ניתן לעשות זאת דרך פנייה אישית לצוות של ארגון העיתונאים.

שיהיה בהצלחה לכולנו."