עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

חברי הארגון מוזמנים לאסיפה כללית של ארגון העיתונאים

חברות וחברי ארגון העיתונאים,

ביום שלישי, 5.1.2021, בשעה 20:30 נקיים אסיפה כללית של ארגון העיתונאים. האסיפה תתקיים בזום ועל סדר יום האסיפה נמצאים הנושאים הבאים:

  • אישור תקנון ונהלים חדשים לארגון העיתונאים, כפי שאישרה מזכירות הארגון בשבוע שעבר. התקנון הינו תוצאה של דיון מהותי שהתקיים במזכירות הארגון בנוגע למבנה ההנהגה והתקנון המובא לאישור החברים הינו התוצר הסופי של דיון זה. כחלק מתקנון הארגון המובא לאישור החברים מובא גם תקנון הבחירות החדש המסדיר את אופן עריכת הבחירות למוסדות הארגון. לאחר אישור התקנון באסיפה הכללית, יוגש התקנון לאישור סופי של רשם העמותות.

 

  • אישור הרכב ועדת הבחירות. ועדת הבחירות תנהל ותרכז את הבחירות למוסדות הארגון (יו"ר הארגון, ועד מנהל, ועדת ביקורת) אשר יתקיימו בסביבות מרץ 2021 (המועד המדויק טרם נקבע סופית וייקבע על ידי ועדת הבחירות לאחר האסיפה הכללית). ההרכב המוצע לועדת בחירות: ורד לי (הארץ), מירון רפופורט (שיחה מקומית), תמי מולד-חיו (עיתונאית עצמאית), מיכל אסולין (תאגיד השידור הציבורי), טלי ליפקין-שחק (גלי צה"ל).

על פי תקנון העמותה, נדרשת נוכחות של רבע מחברי העמותה על מנת לקיים את האסיפה הכללית. ברוב העמותות האסיפה הכללית מונה מספר מצומצם של חברים (גג עשרות), אבל בגלל המבנה הדמוקרטי של הארגון כל החברים בארגון הם בעצם חברים באסיפה הכללית, מכאן שכדי לקיים את האסיפה נדרשת נוכחות של מאות חברים. על פי התקנון, במקרה שאין נוכחות מספקת האסיפה תידחה בשבוע ואז תתקיים בכל נוכחות שתהיה.

להוספת מועד האסיפה ליומן שלכם לחצו כאן.

לשליחת שאלות/הערות לקראת האסיפה וכן הרשמה לזכות דיבור באסיפה לחצו כאן

להלן קישורים למסמך נהלי הארגון והתקנון המובאים לאישור האסיפה הכללית.