עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

החרמת ציוד AP: על היועמ"שית לבחון את המהלכים של קרעי

הארגון התריע היום (ב') כי משרד התקשורת חייב להפסיק לאלתר את הרדיפה של כלי תקשורת ועיתונאים, בתגובה לפשיטה והחרמת הציוד של סוכנות הידיעות AP.
בהודעה שהוציא הארגון בעברית ואנגלית נאמר למדינת ישראל יש אינטרס מובהק לאפשר עבודה מקצועית וחופשית של כלי תקשורת, זרים וישראלים, גם אם הם מסקרים את המציאות באופן שאינו תואם את נרטיב הממשלה. הארגון חושש מפגיעה קשה ומתמשכת בחופש העיתונות, במקרה שבו משרד התקשורת ימשיך לנקוט בצעדים פסולים מסוג זה. ״אנו קוראים ליועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי בהרב מיארה, להכנס לעובי הקורה ולבדוק את האופן שבו מממש משרד התקשורת את החוק נאמר במכתב.

AP RAID

The Union of Journalists in Israel condemns the Ministry of Communication's raid and confiscation of the the AP News Agency's staff and equipment. This action poses a serious threat to press freedom and democracy. A free and professional press, even one that is critical of the government, is essential in a healthy democracy. We urge the Attorney General, Gali Baharav-Miara, to investigate the Ministry's actions and ensure they comply with Israeli law.