עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הישג לוועד עיתונאי חדשות 13; תוספת שכר גלובאלית של 500 ש"ח

לאחר מעל שנה של מאבק משפטי, הושגו במהלך היום (ב') הסכמות שיעוגנו בהסכם קיבוצי,  שיסדירו החזרי נסיעות בסך 500 ש"ח לעובדי החברה המגיעים לאתר בנווה אילן, החל ממשכורת ינואר 2022.

על פי ההבנות, עובדים שישובצו בנווה אילן בפועל, 8 פעמים לפחות בחודש מסוים, יקבלו בשכר על אותו החודש החזר נסיעות אוטומטי בסכום אחיד של 500 ₪ (נוסף לשכרם הנוכחי). התשלום הגלובלי יועבר בין אם אותם עובדים הגיעו לאתר ברכבם הפרטי, או באמצעות מערך ההסעות שהחברה תמשיך להפעיל כרגיל, או בכל דרך אחרת. בכך, מסתיים סוף-סוף סכסוך עבודה ממושך בחברה, שהגיע גם לערכאות משפטיות, בזכות מו"מ שנוהל באווירה טובה ובכבוד הדדי.

בהודעה משותפת של הוועד והארגון לעובדים נמסר: "אנו שמחים שלאחר יותר משנה של מחלוקת משפטית קשה, עלה בידינו להגיע להסכם הוגן ומאוזן עם הנהלת החברה, בהובלת המנכ"ל אבירם אלעד, שגילה קשב ואכפתיות לצרכי העובדים. ההבנות שאליהן הגענו במשותף מגינות על אנשי חדשות 13 הקיימים והעתידיים בכל רמות השכר, אלה ששובצו כבר בנווה אילן ואלה שעוד יעברו בהמשך, מי שמגיעים ברכבם הפרטי ומי שמשתמשים בשירותי ההסעות. ברור שסכום ההחזר אינו משקף את מלוא עלויות הדלק לנווה אילן בעבור עשרות עובדים שנוהגים לשם לעיתים תכופות, אך מתוך ראייה כוללת של יתרונות ההסכם, ראינו לנכון לגלות אחריות ולהגיע לעמק השווה עם החברה על גובה התשלום.

לכתבה באייס