עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

"המועצה הציבורית לעיתונות ולאתיקה" החלה את פעילותה

גוף חדש "המועצה הציבורית לעיתונות ולאתיקה" נוסד היום (א') במטרה להגן על חופש העיתונות והעיתונאי בישראל, ולבסס סטנדרט חדש של אתיקה בכלי תקשורת בישראל. המועצה מורכבת מאישי ציבור מתחומי התקשורת, האתיקה והמשפט, הממלאים את תפקידם בהתנדבות. ארגון העיתונאים והעיתונאיות שותף להקמתה, יחד עם ד״ר תהילה שוורץ-אלטשולר ועו״ד אלעד מן.

המועצה החדשה תפעל לשימור חופש העיתונות ועצמאות העיתונאים וכלי התקשורת, מתוך תפיסה לפיה אלו תנאי יסוד בלעדיהם לא יכולה להתקיים דמוקרטיה. בין היתר, תעסוק המועצה בהפצה והסברה של תקנון האתיקה של העיתונאים, ובהפעלת בית דין לאתיקה, שיהווה כתובת לתלונות הציבור על התנהלויות לא אתיות של כלי תקשורת ועיתונאים.

ישיבת המועצה הראשונה התקיימה לפני שבוע באוניברסיטת תל אביב ובה נקבע סדר יום המועצה לתקופה הקרובה, כמו גם מינוי פרופ' עמית שכטר ליו"ר זמני של המועצה.

באתר המועצה תהיה אפשרות לכל אזרח ואזרחית להגיש תלונה כנגד עיתונאי או גוף תקשורת שעבר לכאורה על כללי האתיקה של המועצה.

הקמת הגוף החדש היא תוצר של עבודה של צוות היגוי בו היו שותפים ד״ר תהילה שוורץ-אלטשולר ועו״ד אלעד מן, יחד עם נציגי ארגון העיתונאים והעיתונאיות ועיתונאים נוספים אשר חשו כי לא קיים כעת בישראל גוף שאמון על שמירת האתיקה העיתונאית והקפדה על כללי אתיקה בקרב גופי תקשורת ועיתונאים עצמאיים.