עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הסכם קיבוצי נוסף נחתם בעיתון הארץ; עוד הטבות לעובדים

הארגון חתם היום (ה') יחד עם ועד עיתונאיות הארץ על הסכם קיבוצי נוסף עם הנהלת קבוצת הארץ-דה מרקר.

לאחר מו״מ ענייני ויסודי שהתנהל בחודשים האחר ונים, נחתם ההסכם אשר מוסיף ומשפר את תנאי ההסכם הראשון שנחתם לפני ארבע שנים. ההסכם ייכנס רטרואקטיבית לתוקף החל מה- 1.10, כך שההטבות הכלכליות הנובעות ממנו יוענקו לעיתונאי החברה כבר במשכורת הקרובה, גם עבור החודשים אוקטובר-נובמבר.

חתימת הסכם הארץ 2022

ועד עיתונאיות הארץ, צוות הארגון והנהלת הארץ בטקס חתימת ההסכם הקיבוצי

אלי גרשנקרוין, מנכ"ל ארגון העיתונאים והעיתונאיות: "אנחנו שמחים לחתום היום על הסכם קיבוצי שני בקבוצת הארץ – דה מרקר, הסכם שמיטיב בצורה משמעותית את תנאי העיתונאים בחברה. אני רוצה להודות להנהלת הארץ על ניהול מו"מ הוגן וענייני שהביא לתוצאה מיטבית עבור כל הצדדים לעניין ומשקפים את יחסי העבודה הבריאים הקיימים בקבוצה".

הסכם קיבוצי הארץ

עיקרי ההטבות החדשות בהסכם

1. קרנות השתלמות: שיפור משמעותי במתווה קרנות ההשלמות בחברה: עובדים בוותק של 5 שנים ומעלה יהיו זכאים מעתה להפרשת מעסיק בשיעור של 5% (לעומת 2.5% כיום), עובדים בוותק של 10 שנים ומעלה יהיו זכאים מעתה להפרשת מעסיק בשיעור של 7.5% (לעומת 5% בוותק של 11 שנים כיום).

2. משמרות: עובדי משמרות יקבלו תגמול בסך 100 ש"ח ברוטו על כל משמרת סופ"ש (למעט שישי בבוקר), לילה, ערב חג, חג וגם בעת הקפצה בהתראה של פחות מ-24 שעות.

3. החזרי נסיעות:
א. שיפור של 30% בהחזר נסיעות ע"פ קילומטר.
ב. יותקן דלקן ע"ח המעסיק באופנוע או ברכב הפרטי של צלמי העיתון והם יקבלו השתתפות בהוצאות ביטוח מקיף ורישוי. השתתפות זו תוענק גם לצלמים במשרה חלקית, בהתאם להיקף משרתם.

4. תקנון למניעת התעמרות: בשנה הקרובה תגבש הנהלת החברה יחד עם נציגות העובדים תקנון מקיף וכולל למניעה וטיפול במקרים של התעמרות בעבודה.

5. עובדים בגיל פרישה: ההסכם הקיבוצי יכלול מעתה גם את עובדי ועובדות הארץ שהגיעו לגיל פרישה. ההנהלה הסכימה לצעד תקדימי שיספק ליווי והגנה לעיתונאי ועיתונאיות החברה גם לאחר גיל פרישה, למעט נושאים של ניוד וסיום העסקה.

6. פיטורי אי התאמה: שיפור מנגנון תקופת ההשתפרות בעת פיטורי התאמה, כך שכל עובד יקבל פירוט מדויק של התנהלותו הדורשת שיפור ויקבל הודעה מסודרת על סיום תקופת ההשתפרות, במידה ועמד בה בהצלחה.

7. ניצול ימי חופשה: המועד לניצול ימי חופשה עודפים בכל שנה יידחה לסוף חודש אפריל בכל שנה עוקבת.

8. ציוד מחשוב: החברה התחייבה לאספקת מחשב נייח או נייד, תחזוקתו והחלפתו, בהתאם לצרכי העבודה של העורכים, הכתבים והגרפיקאים. בעת קליטה בחברה, עובדים יעודכנו בדבר הציוד לו הם זכאים.