עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הסכם נוסף בזמן משבר הקורונה: עיתונאי וואלה הסדירו את תנאיהם

ארגון העיתונאים והנהלת וואלה הסדירו היום (ה') בהסכם קיבוצי את יציאת עיתונאי החברה לחל"ת ושינויים הצפויים בהיקפי משרתם של עיתונאים בחברה.

אחרי מו"מ אינטנסיבי, חתמו ארגון העיתונאים וועד העיתונאים בוואלה על הסכם קיבוצי מול הנהלת החברה. ההסכם מסדיר יציאה לחל"ת של חלק מעיתונאי וואלה ואת מתכונת המשך עבודתם של העיתונאים שנשארים לעבוד חברה.

מצורף מכתב שנשלח מטעם נציגות העובדים לאחר חתימת ההסכם:

חברים וחברות יקרים,
בימים האחרונים ניהלנו, יחד עם צוות ארגון העיתונאים, מו"מ אינטנסיבי במטרה להתמודד עם השלכות משבר וירוס הקורונה, שפוגע באופן משמעותי בהכנסות של וואלה (וגופי תקשורת אחרים).
אחרי סבב דיונים תכליתי, שנעשה בתנאים המגבילים שנכפו עלינו, הצלחנו להגיע להסכמות שמצמצמות את הפגיעה בעיתונאי וואלה, לצד מתן כלים שיאפשרו להתגבר על המשבר הנוכחי.
במהלך המו"מ הצלחנו לצמצם משמעותית את מספר העיתונאים הצפויים לצאת לחל"ת ואת מספר העיתונאים אשר יידרשו לצמצם את היקף משרתם.
לפני שעה קלה חתמנו על הסכם קיבוצי המסדיר את אופן היציאה לחל"ת וצמצום היקפי משרה של עיתונאי החברה ומעגן את זכויותיהם בתקופה הקרובה.
להלן עיקרי ההסכם:
1. צמצום בהיקף משרתם של עיתונאים ויציאתם לחל"ת תוגבל לתקופה של 60 יום, עם אפשרות להארכה נוספת באמצעות דיון עם נציגות העובדים. תינתן לעיתונאים אלו אפשרות לבחור לצאת לחל"ת מרצון באופן שיצמצם את מספרם של הנאלצים לצאת לחל"ת בעל כורחם.
2. בתום תקופת החל"ת, יקבלו עיתונאים אשר נדרשו לצאת לחל"ת מענק שני ימי חופשה.
3. עובד אשר ייקרא לחזור לעבודתו לפני תום 30 ימי חל"ת, יקבל השלמת שכר, כפיצוי על אובדן דמי אבטלה.
4. עובדים שיצאו לחל"ת יהיו זכאים להחזיק בציוד החברה בתקופת החל"ת.
5. כל עובד אשר יצא לחל"ת, יהיה רשאי להתפטר בדין מפוטר.
כולנו תקווה כי תרומת העובדים לחוסנה הכלכלי של החברה, תאפשר חזרה לפעילות ושגשוג בתום המשבר.
ועד עיתונאי וואלה

מנכ"ל ארגון העיתונאים, אלי גרשנקרוין: "לאור המצב פעלנו להסדיר את זכויותיהם של העובדים שיוצאים לחל"ת ושל העובדים שנשארים לעבוד בוואלה. כולנו תקווה שנעבור את התקופה הקשה הזו במהרה ונחזור לשגרת העשייה העיתונאית".

מנכ"ל וואלה, עידו אשד: "מברך על ההסכם וכולי תקווה שהמשבר יחלוף במהרה ונשוב לשגרה".