עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הסכם קיבוצי נוסף נחתם בגלובס

לאחר משא ומתן ארוך, נחתם אתמול בערב (ג') הסכם קיבוצי נוסף בין ועד עיתונאי גלובס ונציגי ארגון העיתונאים להנהלת העיתון, שמשפר את תנאי ההעסקה של העובדים. תוקפו של ההסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בגלובס בדצמבר 2015 יוארך ב4 שנים נוספות ובמקביל ההסכם הקיבוצי החדש מכיל הטבות כלכליות והארכה של תקופת החסינות מפיטורי צמצום עבור העובדים.

בהתאם להסכם שנחתם בחודש מרץ 2017 בין הארגון והוועד לרוכשת העתידית של גלובס, אלונה בר-און ושותפתה ענת אגמון, נערך דיון והוצג לעובדים מתווה לחלוקת בונוס בהתאם לעמידה ביעדי רווחיות החברה, ע"פ פרמטרים שיוגדרו מראש. כמו כן, בהמשך להתחייבויות בהסכם זה להגדיל את הזכאות וההפרשות לקרנות השתלמות של העובדים, עודכנו קרנות ההשתלמות בחברה כך שעבור עובדים בעלי וותק של 3.5 שנים, יופרשו 2.5% תגמולי מעסיק, עבור עובדים בעלי וותק של 7 שנים, יופרשו 5% ועבור עובדים בעלי וותק של 10 שנים, יופרשו 7.5% מהשכר.

לאור כוונת הנהלת החברה לשנות את מבנה השכר ולפשט נוהגים לתשלום עבור עבודות מיוחדות: מרבית תשלומי שכר הסופרים שעיתונאים קיבלו עד כה עבור כתיבה לחלקי העיתון השונים ייכנסו לתוך שכר הבסיס, וכתוצאה מכך יופרשו עליהם הפרשות סוציאליות והם יהפכו לרכיב קבוע בשכר. כמו כן, הוגדרו תעריפי מינימום למשימות שונות כאשר עובדים מתבקשים לקחת חלק בפרויקטים מסחריים, כנסים ועידות וכדומה.