עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הסכם קיבוצי ראשון נחתם במגזינים "טיים אאוט" ו"את"

ארגון העיתונאים וועד עיתונאי "טיים אאוט" ו"את" חתמו אתמול (ב') על הסכם קיבוצי ראשון במגזינים ובאתרי האינטרנט של המו"ל יובל סיגלר.

ההסכם מעגן את תנאי העבודה בחברות אלה ומעניק לעובדי המערכת שורה של הטבות:

קרנות השתלמות – החל מה-1 בינואר 2019 עובדים להם ותק של שנתיים ומעלה, יקבלו קרן השתלמות ולה יופרשו 5% מצד המעסיק.

תקופת השתפרות – במקרה של כוונה לפטר עובד בשל אי התאמה תינתן לו תקופת השתפרות בת חודש.

העסקה ישירה – ההנהלה התחייבה לפעול לצמצום תופעת הפרילנסרים והעדפת העסקה ישירה של העובדים כשכירים במסגרת ההסכם הקיבוצי.

קדימות לעובדים קיימים באיוש משרות – הנהלת החברה תעדכן את העובדים על תפקידים שמתפנים ותיתן להם עדיפות בקבלת התפקיד. כמו כן, הוסכם על מתן עדיפות בקליטה מחדש של עובד שעזב או פוטר בשל צמצומים, למשך חצי שנה מתאריך פרישתו מהמערכת.

הגדלת מספר ימי מחלת ילד – מספר ימי המחלה הניתנים לניצול בשל מחלת ילד הוגדל לעשרה ימים.

יישום תקנון אתיקה – ההנהלה התחייבה לפעול בהתאם לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות, שצורף גם כנספח להסכם, והצטרפה לכלי תקשורת אחרים שהכניסו סעיף שאוסר לפגוע בעיתונאי על רקע סירובו לפעול בניגוד לאתיקה העיתונאית.

תנאים סוציאליים על עבודה בשעות נוספות – עובד במשרה חלקית שבמשך שישה חודשים נדרש לעבוד בהיקף משרה גבוה יותר יקבל למפרע את התשלום על התנאים הסוציאליים.

בנוסף, ההסכם מסדיר שינוי מבני המתוכנן בקבוצת סיגלר ובמסגרתו ייפתח בקרוב גוף תוכן חדש נוסף, אליו תהיה החברה רשאית להעביר עד ששה עובדי מערכת מ"טיים אאוט" ו"את", מבלי שתהיה פגיעה כלשהי בשכרם – וזאת בנוסף לעובדים חדשים שיגוייסו למיזם החדש.

עוד הוסכם כי עד סוף השנה החברה תהיה רשאית לפטר עד 6 עובדי מערכת. עובדים, להם וותק של 4 שנים ומעלה יהיו זכאים למשכורת אחת נוספת מעבר למגיע להם ע"פ חוק כשיעזבו את החברה. הנהלת החברה התחייבה כי עד סוף חודש מרץ 2019, היא לא תערוך פיטורי צמצום.

timeout

בתמונה: יובל הלפרין, יו"ר ועד העובדים; יאיר טרצ'יצקי, יו"ר ארגון העיתונאים בישראל; שי אמיר, רכז איגוד מקצועי בארגון העיתונאים; יובל סיגלר, מו"ל קבוצת סיגלר ועו"ד בוריס מריאקרי, יועמה"ש של ארגון העיתונאים.

שי אמיר, רכז איגוד מקצועי בארגון העיתונאים: "חתמנו על הסכם טוב שנותן הטבות כלכליות לעיתונאים וגם מחזק את הביטחון התעסוקתי שלהם, ובהתאם לסטנדרט החדש שהצבנו בענף – נותן גם מעמד משפטי לאתיקה העיתונאית ומגן על עיתונאים שפועלים לאורה."

יובל הלפרין, יו"ר ועד עובדי טיים אאוט: "אני מודה לכל מי שסייע להשלמת ההסכם, שיביא לשיפור תנאי העבודה והביטחון התעסוקתי במערכת טיים אאוט ואת."

יובל סיגלר, מו"ל טיים אאוט ו"את": "ההסכם הקיבוצי מבטיח את המשך התפתחות וצמיחת החברה לתחומים ולכיוונים חדשים, תוך שמירה על החופש היצירתי והביטחון התעסוקתי של אנשי התוכן שלנו".