עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הסכם ראשון בתאגיד: מענקים, תוספות שכר ומודל חדש להחזר הוצאות נסיעה

היום (ב') לאחר מו"מ ממושך נחתם הסכם קיבוצי ראשון בין הנהלת תאגיד השידור הציבורי לבין ועד העובדים, ארגון העיתונאים וההסתדרות. את העובדים ייצגה היועצת המשפטית של ארגון העיתונאי, עו"ד מורן סבוראי ממשרד, עו"ד בשה-סבוראי-זבידה.

הסכם מסדיר לראשונה תוספות שכר ל-2019 ולצד זה מעניק לעובדים בונוס בגובה של כ-2,100 ש"ח לכל שנת ותק בתאגיד. ההסכם מעגן מודל הוצאות נסיעה חדש, שמיטיב עם עובדים רבים ומעניק תוספת שכר למי שהמודל החדש פוגע בו.

 

חותמים על ההסכם. מימין: יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי, יושב ראש הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי אלדד קובלנץ. עומדים: אלי גרשנקרוין, עו"ד מורן סבוראי, שאול אידה, עידו איינבינדר, עמי ברנד, אלירן גבאי, שרית אביב, תומר שלפניק, רן היילפרין, גיתית אליצור ומרסיה צוגמן

 

חברי ועד התאגיד חותמים על ההסכם. מימין: אלירן גבאי, שרית אביב ותומר שלפניק

העקרונות המרכזיים של ההסכם:

החזרי נס­­יעות: 1.9 מיליון שקלים נוספים לרכיבי שכר השונים

הוסכם על מודל חדש שמיטיב עם חלק גדול מהעובדים ומשקף החזר הוצאות נסיעה מהגבוהים במגזר הציבורי (2.1 ₪ לקילומטר, לעומת ההחזר הקיים שעמד על 0.68 ₪ לקילומטר).

עובדים שהמודל החדש עלול לפגוע בגובה החזר הנסיעות העתידי שלהם, יקבלו כפיצוי תוספת שכר בגובה הפגיעה המשוערת, כך שהברוטו הצפוי של העובדים לא ייפגע, גובה השכר הפנסיוני יעלה. כתבי החדשות יקבלו תוספת שכר ייחודית של 175 ₪, כפיצוי על נסיעות בתפקיד במסגרת הרשות המקומית שבה הם גרים.

מענק התמדה: העובדים יזכו לבונוסים

עמדנו על דרישתנו לשלם לעובדים מענק התמדה. נאבקנו על כך בחדר המשא ומתן וגם באמצעות צעדים ארגוניים. לראשונה, עובדים בתאגיד מעל שנה יזכו לבונוס, שיחושב לפי ותק. על כל שנת ותק מלאה יקבל העובד סכום של כ-2,100 שקלים (לשם המחשה: העובדים שנקלטו במאי 2017 יקבלו כ-4,200 שקלים).

 יוצאים מההקפאה: עדכוני שכר לראשונה בתאגיד

במחצית השנייה של 2019 יבוצעו קידומי שכר של עד 15% לעובדים שנקלטו לעבודה בתאגיד לפני 1 בינואר 2018. שכרם של 97% מהעובדים יקודם בלפחות 1% (ולא פחות ממאה שקלים). 60% מהעובדים יקבלו קידום שכר של לפחות 3%. קידומי השכר יינתנו רטרואקטיבית מתחילת 2019. העדכונים יבוצעו על בסיס הערכת עובדים שתבוצע בקרוב בתיאום ובהיוועצות עם נציגות העובדים.

יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי: "מברך את חברי ועד עובדי התאגיד, שעשו לילות כימים בסיטואציה מורכבת והצליחו לחתום על הסכם טוב שמשפר את תנאי ההעסקה של העובדים. עכשיו המשימה היא לקדם כמה שיותר מהר את החתימה על ההסכם הקיבוצי הרחב".