עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הסכמה בין ארגון העיתונאים לתאגיד: תוכנית קלמן-סג"ל נשארת

ארגון העיתונאים ותאגיד השידור הציבורי הגיעו להסכמה לפיהן התוכנית של אראל סג"ל וקלמן ליבסקינד תישאר באוויר לכל הפחות עד לקיום דיון במועצת התאגיד, שטרם נכנסה לתפקידה, על לוח השידורים. כך הודיעו הצדדים לפני שעה קלה בהודעה משותפת לנשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, שדן בעתירת ארגון העיתונאים נגד הורדת התוכנית. הארגון יוצג בעתירה על ידי עו"ד ד"ר מורן סבוראי ממשרד בשה-זבידה-סבוראי.

הפשרה הושגה ביוזמת עמותת "הצלחה", שהצטרפה במעמד של ידידת בית משפט לעתירת שארגון העיתונאים הגיש נגד ההחלטה של מנכ"ל התאגיד. הארגון טען שההחלטה התקבלה שלא בסמכות – כי בוצעה בניגוד לעמדת מנהל החדשות, ברוך שי, וללא דיון של המועצה. מאחר שמועצת תאגיד השידור הציבורי כרגע אינה מתפקדת וממתינה לאישור המינוי של החברים החדשים והישנים, משמעות הפשרה הינה שהתוכנית תישאר באוויר לפחות לחצי השנה הקרובה.

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי: "אנו שמחים שהצלחנו לבלום את המחטף החד צדדי, ורואים בכך הישג חשוב ונקודת ציון משמעותית במאמצים שלנו לשמור על חופש העיתונות בתאגיד ועל העצמאות של חטיבת החדשות כפי שהיא מעוגנת בחוק. החוק קובע כי את כל ההחלטות העיתונאיות צריך לקבל מנהל חטיבת החדשות כדי לאפשר לעיתונאים לבצע את מלאכתם במנותק משיקולים זרים – זה סעיף שהוכנס לחוק ביוזמת ארגון העיתונאים, ונמשיך לוודא שהוא אכן מקוים כלשונו".

אראל סג״ל: ״שמח על הפשרה שהושגה ומודה לארגון העיתונאים, עמותת בהצלחה ופרקליטי המלומד על ההתגייסות למאבק המשפטי החשוב״.