עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

חתן פרס אורי אבנרי לשנת 2023 הוא כתב המשטרה של הארץ, ג'וש בריינר

ג'וש בריינר, כתב המשטרה של ״הארץ״, הוא חתן פרס אורי אבנרי לעיתונות אמיצה לשנת 2023.

צוות השופטים השנה כלל את חתן הפרס מהשנה שעברה, אורן אהרוני, אורי דרומי, מנכ"ל מועדון העיתונאים בירושלים, חברת הכנסת לשעבר עו"ד גבי לסקי, מנהלת העזבון והקרן ע"ש רחל ואורי אבנרי, שוקי טאוסיג, העורך הראשי של העין השביעית וענת סרגוסטי, אחראית חופש העיתונות בארגון העיתונאים והעיתונאיות.

הפרס על סך 15,000 שקלים יוענק לבריינר על ידי ארגון העיתונאים והעיתונאיות והקרן ע"ש רחל ואורי אבנרי במסגרת פסטיבל דוקאביב בסינמטק ת"א.

נימוקי השופטים: "ג'וש בריינר זוכה בפרס השנה על עבודה מקצועית ובלתי מתפשרת, בלי לוותר על השטח, תוך שהוא מדבר אמת אל הכוח, מבטא את המוטו של 'העולם הזה', בלי מורא, בלי משוא פנים. בריינר היה אחראי לסיפורים עיתונאיים חשובים, והיה כמעט העיתונאי היחידי בחווארה בערב שריפת המכוניות והבתים ע"י מתנחלים, תוך סיכון עצמי. ככתב משטרה הוא מסקר את התחום באופן רב מימדי, עם תחקירים וחשיפת מוקדי הכוח, ולא מסתפק בסיקור סטנדרטי של אירועי פשע והפרות סדר".

גוש בריינר אורי אבנרי

 

"בריינר זוכה בפרס על עבודה מקצועית ובלתי מתפשרת, בלי לוותר על השטח, תוך שהוא מדבר אמת אל הכוח, מבטא את המוטו של ׳העולם הזה׳, בלי מורא, בלי משוא פנים" ציינו הושפטים בהודעה שהתפרסמה היום.