עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

יום האישה 2022: מעתה "ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל"

לכבוד יום האישה 2022 החליט הוועד המנהל להחליף היום (ג’) את שם הארגון והלוגו שלנו. להלן הטקסט המרגש שכתבה אחראית חופש העיתונות בארגון, ענת סרגוסטי, לכבוד המהלך:

“עוד שנה חלפה, ושוב מגיע יום האישה הבינלאומי. ושוב יציפו אותנו בנתונים על מקרי האלימות נגד נשים, על ההטרדות המיניות, על פערי השכר שלא נסגרים, על מספרן המועט של נשים בעמדות שבהן מתקבלות החלטות.

קשה להביט לייאוש הזה בעיניים. אבל יום אחד וזה חולף, ואפשר להמשיך בשיגרת האפלייה וההדרה והפערים.

לא אנחנו.

לכבוד יום האישה הבינלאומי 2022 החליט הוועד המנהל של ארגון העיתונאים לעשות מעשה שיישאר גם לשנים הבאות.

אימרו מעתה: ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל.

כמה מובן מאליו כמה פשוט. זו הייתה יוזמה של חברת ועד עיתונאי חדשות 13, עינב גיסינגר, יוזמה שחברות וחברי הוועד אימצו את בהתלהבות.
לפחות חמישים אחוזים מעובדות ועובדי ענף העיתונות בישראל הן נשים. אפשר למצוא נשים בולטות, מקצועיות, מומחיות במגוון תפקידים על המסך, לפני המקרופון וגם מאחורי הקלעים. אין ספק שנשים הן הכוח העולה בענף.

בארגון העיתונאים אנחנו מקפידים על השוויון המגדרי הזה, והוא מתקיים כמעט באופן טבעי. בחירתה של נורית קנטי ליו״ר הארגון מסמנת את המגמה הזאת. וזה המצב בכל מוסדות הארגון, בוועד המנהל, בוועדות המקצועיות וכמובן בין חברות וחברי הצוות.

בארגון יש רגישות מיוחדת לנושא המגדרי. לצערנו עדיין שיעור קטן של נשים משתתף בפורומים שבהן מתקבלות ההחלטות, לצערנו נשים במקצוע העיתונות עדיין סובלות מהטרדות מיניות, מפערי שכר ומאפלייה. לצערנו לנשים רבות בענף עדיין קשה לשלב בין משפחה לעבודה.

הקלישאה טוענת ששינוי חברתי אינו קורה ביום. אבל לפחות ביום הזה, אנחנו יכולים לסמן את הצומת שבה נתנו ביטוי למציאות חיינו כארגון. שינוי שם הארגון משקף משמעות עמוקה ומחוייבות גם להמשך”.