עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

כתב גלי צה"ל הותקף ע"י שוטרים במהלך הפגנה סוערת בבני ברק

ארגון  העיתונאים פנה למפכ"ל בבקשה לברר מדוע הותקף העיתונאי, שהציג תעודת עיתונאי רשמית של לע"מ.

ביום ב' סיקר העיתונאי יאיר אורביטו הפגנה של חרדים בבני-ברק, בסמוך לצומת הרחובות אהרונוביץ וז'בוטינסקי. העיתונאי – חייל גלי צה"ל שהיה בבגדים אזרחיים – ניסה לצלם את המפגינים, כאשר הוא ניצב מאחורי קו השוטרים לדברי העיתונאי, הוא הרגיש לפתע מכה בכתף, ושוטרים החלו לגרור אותו על פני מדרגות, למרות שלא יצר כל סכנה, לא עמד בין המפגינים ולא גרם שום הפרעה. השוטרים בעטו בו וגררו אותו מהמקום ללא כל סיבה. העיתונאי צעק "אני עיתונאי" ושלף תעודה המעידה על כך. בתחילה הגיבו השוטרים בצעקות "זה לא מעניין אותי" ולאחר מכן אחרי משנרגעו מעט הרוחות, תקפו השוטרים את העיתונאי על כך שאינו עונד את תעודת העיתונאי על חזהו. בין השוטרים התוקפים הוזכרו שמותיהם של השוטרים אלירן סיאנוב ועומר נחום.

תקיפת אורביטו, באה על רקע גרירת רגליים של משטרת ישראל לקביעת נהלים ברורים בכל הקשור ליחס של כוחותיה בשטח כלפי אנשי תקשורת.

בית-המשפט העליון קבע לפני שלושה חודשים מועד לאישור הנוהל להסדרת יחס כוחות המשטרה לעיתונאים בשטח, שהיה אמור להיות מגובש בשיתוף עם נציגי ארגון העיתונאים, אך המשטרה טרם הצליחה לגבשו, וכבר הגישה שלוש בקשות ארכה לבית-המשפט העליון שאושרו.

עוד על הנושא בכתבת העין השביעית.