עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הסדרה הדוקומנטרית ליגה ג' זכתה בפרס מודי בר-און לשנת 2023

בטקס חגיגי הוענק הערב (ג') לראשונה פרס מודי בר-און לעיתונות מצטיינת בתחום הספורט – לרובי אלמליח, יוצר הסדרה "ליגה ג'". את הטקס הנחתה מירי נבו והוא שודר בשידור ישיר בערוץ הספורט.

"הסדרה ליגה ג' בכלל, והעונה השנייה שלה בפרט, מבטאת את רוחו, יצירתו ועשייתו התקשורתית של מודי בר און. בדרך של פריזמה פריפריאלית, חברתית וספורטיבית, לא זוהרת אך בועטת, ברגישות ובעדינות, חושפת הסדרה פסיפס עמוק ומדויק של אנושיות במציאות הישראלית המורכבת", קבעה ועדת הפרס בנימוקיה.

רובי אלמליח

במאי הסדרה ליגה ג', רובי אלמליח

ליגה ג

 

 

ארבעת הפיינליסטים עלו לבמה לפני הכרזת הזוכה וקיבלו תעודת מאת עופר גריל, יוזם הפרס.

 

מנימוקי הוועדה למועמדים:

  • סדרת "האגרוף" הינה "הריקוד האחרון" של ישראל שגם מודי בר און עצמו היה שמח לקום ולבצע. מדובר במסמך טלוויזיוני והיסטורי שמנגיש את אליטות הכדורסל הישראלי בדרך שמנכיחה את האופן בו עמדות תרבותיות מעצבות סגנון משחק וניהול, ובהפוך את ההשפעה העצומה של ״מלחמת" מכבי – הפועל  על המדינה כולה

 

  • "מינכן 72" הינה סדרת דוקו שעוסקת מצד אחד באירוע הספורט הגדול ביותר בעולם – האולימפיאדה, ומצד שני באסון הגדול ביותר שחווה הספורט הישראלי ובטרגדיה הגדולה ביותר שחוותה הקהילה האולימפית הבינלאומית בעת החדשה. זהו מסמך עשיר המוגש כשהוא חף מהאשמה וקורבנות ובכך מאפשר לצופה מפגש עם שפע תחושות והבנות ביחס למהות הנפש האנושית והמורכבות הפוליטית. קיים שילוב נדיר בסדרת דוקו זו בין ספורט והיסטוריה.

 

  • דרדל'ה לחיבורים: ככדורגלן, מאור מליקסון, פרץ גבולות והיה חלק מרכזי מרצף של 3 אליפויות בהן זכתה הקבוצה בה הוא משמש כיום כעוזר מאמן – הפועל באר שבע. כסופר, מאור מליקסון כתב את האוטוביוגרפיה הכי שנונה, חדה ומלאת רגש והומור שכתב אי פעם כדורגלן ישראלי. דרדל'ה לחיבורים כשמו כן הוא – חיבור ייחודי בין בעיטה מצחיקה לרגע שבו כל קהל הקוראים והאוהדים תופס את ראשו ואומר לקפטן על המגרש תודה על רגע בלתי נשכח. 

מגישת הטקס, מירי נבו

יוצרים ויוצרות רבים פנו לוועדת הפרס והגישו את מועמדותם. אנחנו שמחים לתמוך ביצירה ועשייה יוצאת דופן בתחום עיתונות הספורט, ולהמשיך בכך את דרכו של מודי. הפרס הוענק על ידי משפחת בר-און, ארגון העיתונאים והעיתונאיות בישראל, ואיש העסקים עופר גריל, חברו הטוב של מודי ומייסד חברת "שבח הנדסה".