עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

"החרמת עיתונאי כאן מצד משרד רה"מ היא פגיעה בערכי השוויון"

כך טוען ארגון העיתונאים בתלונה לוועדת האתיקה של הדוברים הממשלתיים

ארגון העיתונאים פנה לוועדת האתיקה של פורום הדוברים הממשלתיים על רקע התנהלות של דוברות משרד ראש הממשלה, שמחרימה את עיתונאי תאגיד השידור הציבורי ובכך פועלת לכאורה בניגוד לערכי השוויון כפי שבאים לידי ביטוי בתקנון האתיקה של דוברי המשרדים הממשלתיים.

בפנייה שעליה חתום יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי, נכתב כי בידיעה שפרסם נתי טוקר ב"הארץ דה מרקר" (22.2.17) נכתב שדוברות משרד ראש הממשלה מסרבת להעביר תגובות וחומרים לעיתונאי תאגיד השידור הישראלי "כאן". בתגובה לידיעה השיבה לשכת רה"מ כי "במשך עשרות שנים פועלת מחלקת הדוברות של משרד ראש הממשלה מול כל מערכות התקשורת הפעילות בישראל. נכון להיום רשות השידור היא הגוף הפעיל בתחום השידור הציבורי ולכן אנו עובדים מולה באופן מלא. האחריות לשידור הציבורי טרם עברה לתאגיד".

לטענת ארגון העיתונאים, "אין בטענות של משרד ראש הממשלה כל ממש, מאחר שתאגיד השידור הציבורי כבר מבצע עבודה עיתונאית זה חודשים רבים – חלקה מפורסמת בפלטפורמות הדיגיטליות שלו, חלקה מפורסמת באמצעות שיתופי פעולה עם גופי תקשורת אחרים וחלקה מיועד לפרסום מיד עם יום התחילה של החוק וכמובן דורש הרבה מאוד היערכות מוקדמת. מה עוד שאין כל סתירה במתן מענה גם לעיתונאי התאגיד וגם לעיתונאי רשות השידור, שבמקביל מבצעים את עבודתם ופועלים לשרת את הציבור. לראייה, דוברים של משרדי ממשלה אחרים פועלים מול עיתונאי התאגיד ואינם מחרימים אותם".

בארגון העיתונאים נמנעים מהתערבות בחילוקי דעות בין עיתונאים לדוברים, נאמר בפנייה, אלא שיש "תחושה שמדובר באירוע שהוא אינו רק נקודתי אלא חלק מניסיון מתמשך מכיוון ראש הממשלה וסביבתו לפגוע במעמדו ועצמאותו של תאגיד השידור הציבורי ואף להוביל לסגירתו".

טרצ'יצקי מוסיף כי החרם "אינו פוגע רק בעיתונאי 'כאן', שארגון העיתונאים הוא הארגון היציג שלהם, אלא גם באזרחי ישראל שזכאים לשידור ציבורי חזק ועצמאי".