עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

לראשונה בענף העיתונות: הארץ מאמצים תקנון למניעת התעמרות

ארגון העיתונאים והעיתונאיות ברך היום (ב') את קבוצת הארץ – דה מרקר ועובדיה על מהלך פורץ דרך:
לראשונה בענף העיתונות בישראל, גוף תקשורת אימץ תקנון למניעת התעמרות בעבודה, על בסיס התקנון שנוסח ביזמת ארגון העיתונאים והעיתונאיות.

התקנון נועד להגדיר ולמנוע מקרי התעמרות ולקבוע את דרכי הטיפול בתופעה. התקנון הותאם לצרכי קבוצת הארץ – דה מרקר, בשיתוף פעולה בין הנהלת הקבוצה, ועד העיתונאיות של הארץ וארגון העיתונאים והעיתונאיות, בהתאם להוראות בנושא זה שהופיעו בהסכם הקיבוצי שנחתם לפני מספר חודשים.

תודה מיוחדת ליעל קציר ויוני גורודישר שהובילו את התהליך מטעם ועד העיתונאיות של הארץ – דה מרקר. ארגון העיתונאים והעיתונאיות מודה במיוחד לחברי ועד הארץ יעל קציר ויוני גורודישר, על תרומתם לגיבוש התקנון במשותף עם הנהלת החברה.

הארץ תקנון התעמרות
אימוץ התקנון הוא צעד משמעותי לקידום נורמות של סביבת עבודה ראויה ונטולת התעמרות. סביבה זו חיונית על מנת למנוע מצב בו עיתונאי או עיתונאית מפוחדים, מאוימים, מבודדים, או מרגישים שסמכויותיהם הוצרו – כך ששיקול דעתם המקצועי עשוי להיפגע, ותיגרם פגיעה חמורה בחופש העיתונות.

התקנון שאומץ, מגדיר בין היתר התעמרות בעבודה כהתנהגות חוזרת ונשנית כלפי אנשים, במספר אירועים נפרדים, שעלולה ליצור סביבה עוינת במסגרת העבודה, ומפרט את סוגי ההתנהגויות שניתן להגדירם כהתעמרות כזו. הנוסח הכללי של התקנון, נוצר לפני מספר חודשים על ידי צוות מומחים שגובש בארגון העיתונאים והעיתונאיות, בעקבות שורת מקרי התעמרות שנחשפו בכלי תקשורת.