עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

מאבטחים מטעם הנהלת i24news ניסו למנוע קיום אסיפת עובדים

ארגון העיתונאים: נפנה בדחיפות לבית הדין לעבודה בשל הניסיונות לפגיעה בעבודה המאורגנת

הנהלת i24news ניסתה למנוע אתמול (3 ביולי) קיום של אסיפת עובדים במערכת.
מאבטחים ששכרה ההנהלה ניסו למנוע את כניסתם של נציגי ארגון העיתונאים למערכת ולקיים את האסיפה עליה הודיעו נציגי העובדים מבעוד מועד.

בימים האחרונים איימה ההנהלה על עובדים שקידומם ייפגע על רקע ההתאגדות וחברותם בארגון.
לפיכך, ארגון העיתונאים הודיע כי יפנה בקרוב לבית הדין לעבודה על רקע הפגיעה בהתארגנות.

אסיפה נוספת שנקבעה לאתמול אחר הצהריים עבור עובדי הערב הופרעה על ידי מאבטחים.


המאבטחים החיצוניים, שנשכרו במיוחד לצורך העניין, מנעו את כניסתם של נציגי ארגון העיתונאים למערכת ואף נהגו כלפיהם באלימות.

במחאה על התנהלות ההנהלה, יצאו העובדים ללובי של המערכת וקיימו שם את האספה. באספה נאמר: ״אנחנו כבר שנתיים פועלים למען הסכם קיבוצי שייטיב גם איתנו, העובדים, וגם עם החברה. עכשיו שההנהלה רואה שלא נסכים יותר לגרירת הרגליים במו״מ, היא מתחילה להשתמש באיומים על עובדים ובאלימות כלפי הנציגים שלהם. אנחנו נאבק בהשתקה, בפגיעה בהתארגנות, וגם למען הסכם קיבוצי שיגן על זכויותינו״.

לפני כשבועיים הכריז ארגון העיתונאים על סכסוך עבודה ב-i24news על רקע ניסיונות לפגיעה בהתארגנות, איומים על עיתונאים, סחבת במשא ומתן וביצוע צעדים חד-צדדיים על ידי ההנהלה.
לפני כשנתיים הכריז ארגון העיתונאים על יציגות ב-I24news ומאז התנהל משא ומתן בין הצדדים כאשר ההנהלה מסרבת למסור נתונים ומונעת את קידום החתימה על ההסכם.

איילה חננאל, רכזת איגוד מקצועי בארגון העיתונאים: ״ההנהלה פועלת בניגוד לחוק ובאלימות כלפי העובדים והארגון ואנחנו נפעל בהתאם. ההנהלה מבזה את העובדים שלה, שבחרו להתאגד לפני שנתיים בארגון העיתונאים. זה חמור ביותר, זו פגיעה בזכות ההתארגנות של העובדים ואנחנו לא נעבור לסדר היום״.

על פי ארגון העיתונאים ב-i24news מועסקים כ-370 עובדים מתוכם כ-280 עיתונאים. i24news נמצאת בבעלותו של פטריק דרהי, הבעלים של חברת HOT, ורק לאחרונה קיבלה היתר לשדר במסגרת הכבלים.