עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

צלם עיתונות הוכה באכזריות במזרח ירושלים - שוטרי מג"ב הושעו

מספר לוחמי מג"ב תקפו היום (ו') בירושלים את צלם העיתונות מוסטפא אל-חארוף, העובד עבור סוכנות הידיעות טורקית "אנדולו". השוטרים הכו את אנדולו באגרופים, בקת רובה, באמצעות חניקה ובבעיטות חוזרות ונשנות בראשו. במשטרה הוחלט להשעות את השוטרים לאלתר עד לבירור הנסיבות. הארגון דרש לפתוח חקירה בנושא ובהמשך הודיע מח"ש כי חקירה נפתחה.

כוחות מג"ב פעלו בשכונת וואדי ג'וז שבירושלים, בתום תפילות יום השישי במסגדים. בצילום וידאו ברור אשר שודר ברשת "אנדולו" הטורקית,  תועדו כמה לוחמים כשהם תוקפים באלימות את אל-חארוף. בתיעוד המקרה אפשר להבחין בשלושה לוחמי מג"ב המתווכחים עם הצלם, ואז בשלב מסויים מתרחקים הלוחמים מהצלם, אך במהרה חוזרים למקום, כאשר אחד מהם דורך את נשקו. אחד מהשוטרים חנק את הצלם והפיל אותו למדרכה ךתנוחת ריתוק, בעוד השני בועט בראשו של הצלם שוב ושוב.

בשלב מסויים הגיעו למקום אמבולנס וחובשים והם פינו את הצלם לקבלת טיפול, כשהוא חבול בראשו. ממשטרת ישראל מסרה בתגובה כי מפקד מג"ב החליט להשעות לאלתר את השוטרים המעורבים, וזאת עד לבדיקת פרטי האירוע.

ארגון העיתונאים והעיתונאיות פרסם תגובה לאירוע: "אנחנו מזועזעים מהתקיפה האלימה של חבר הארגון וצלם סוכנות אנאדולו מוסטפא אל-חארוף בידי שוטרי מג"ב בעת שסיקר את תפילת שישי במזרח ירושלים. מדובר במקרה התקיפה ה-37 של עיתונאים ערבים מאז תחילת המלחמה, כשרוב מקרי התקיפה בוצעו בידי כוחות הביטחון. מדובר במציאות שפוגעת דרמטית בחופש העיתונות וביכולתם של עיתונאים לבצע את תפקידם".

סרטונים ופרטים נוספים: Ynet הארץ