עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

מזכירות הארגון קוראת להפסקת הפגיעה בפעילות ארגון העיתונאים

החלטת מזכירות ארגון העיתונאים:

"בעת האחרונה חווה ארגון העיתונאים שורה של התנכלויות מצד גורמים שונים בהסתדרות באמצעות פגיעה במשאבי הארגון ובעומד בראשו. מזכירות ארגון העיתונאים מביעה את הסתייגותה הנחרצת מצעדים אלה וקוראת לראשי ההסתדרות לחדול לאלתר מהתנהלות זו.

מזכירות ארגון העיתונאים מתייצבת לצדו של יו"ר הארגון ושל עובדי הארגון במסגרת מאבקם למען חופש העיתונות וזכויות העובדים בפרשת העלמת אתר החדשות ההסתדרותי "דבר ראשון", ומביעה תמיכתה בזכותו המלאה של יו"ר הארגון להגיש עתירה עצמאית נגד מינוי יו"ר הסתדרות ללא בחירות כלליות – עתירה העומדת בקנה מידה אחד עם השאיפה של חברי הארגון לדמוקרטיה ולשקיפות במוסדות המייצגים אותם.

מזה שבע שנים וחצי ההסתדרות היא הבית של ארגון העיתונאים והעיתונאים בישראל, והתנכלויות ונקמנות מהסוג בו נתקלנו בשבועות האחרונים מנוגדות לרוח ההסתדרות ולאופן הדמוקרטי שבו ארגון עובדים כמו הסתדרות אמור לעבוד. אנו קוראים לראשי ההסתדרות לחדול מהתנכלויות אלה ולנהל הידברות מול ארגון העיתונאים – לטובת העובדים, ארגון העיתונאים וההסתדרות. אנו קוראים לאיגודים ולוועדים נוספים להצטרף למאמץ לחזק את הדמוקרטיה בהסתדרות לטובת כלל חבריה."