עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

ארגון העיתונאים ליועמ״ש: אסור לסגור את גל״צ, מוטב לתקן

ארגון העיתונאים פנה הבוקר (ב') ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, הביע התנגדות נחרצת לסגירת גל"צ, וקרא לשמור עליה באמצעות רפורמות. במכתב שנשלח ע"י היועצים המשפטיים של הארגון, ד"ר עו"ד מורן סבוראי ועו"ד אמיר בשה, הוצגו הצעות לרפורמה בתחנה ונאמר כי יש: "לפעול להקמת ועד מנהל עצמאי לגלי צה"ל בדומה למועצת תאגיד השידור הציבורי; למנות עורך ראשי לצד מנהל התחנה ולבצע הפרדה מבנית בין שני התפקידים; להבטיח אוטונומיה מלאה בתחום חופש העיתונות לעורך הראשי ולעיתונאים בתחנה, בכפוף לקוד האתי של מועצת העיתונות ושל גלי צה"ל; לייצר תקציב קבוע ושקוף שיעמוד לטובת התחנה ויאפשר את המשך הפעלתה; התאמת כוח האדם של התחנה למשימות העומדות לפתחה, ויצירת הפרדה בין החיילים לבין האזרחים".

"גל"צ בהיותה גוף משדר ציבורי נוסף, מגבירה את הפלורליזם בשידור הציבורי בישראל, ובכך – תורמת למגוון הדעות, לחופש העיתונות ולחופש הביטוי במיטבו. כל אלה יקרים מפז לדמוקרטיה הישראלית, בכלל ובפרט בימים הלא-פשוטים העוברים עליה, תוך ניסיונות שונים לפגוע – בין היתר – באושיות הדמוקרטיה ובין היתר בחופש העיתונות", כתבו בארגון. "החלטה לסגור את התחנה או לשנות מהותית את מעמדה עלולה לפגוע בחופש הביטוי, בחופש העיתונות, ובזכות הציבור לדעת. החלטה כאמור גם פוגעת, או עלולה לפגוע, בחופש העיסוק של עיתונאים".

יו"ר הארגון נורית קנטי ציינה כי "סגירת התחנה תגזול מהציבור שידור שנועד לשרת אותו, זו תהיה פגיעה אנושה גם בחופש הביטוי ובחופש העיתונות. את הקלקולים בגלי צה"ל ניתן וצריך לתקן".

המכתב המלא.