עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

מכתב למפכ"ל: חקור את מעצרו של העיתונאי יאסר עוקבי בנגב

יו״ר ארגון העיתונאים, נורית קנטי, פנתה אתמול בערב (ג') למפכ״ל המשטרה בדרישה לתחקר בהקדם ולהסיק מסקנות בעקבות מעצר העיתונאי יאסר עוקבי בנגב, שהגיע במטרה לסקר את מחאת תושבי האזור כנגד הכשרת הקרקע לנטיעות קק"ל.

״יש לתחקר בהקדם את מעצרו של יאסר עוקבי, לפרסם את ממצאי התחקיר ולנקוט כנגד האחראים למעצרו בצעדים משמעתיים" נאמר במכתב.

בעקבות מעצרם של העיתונאים יאסר עוקבי וגידי וייץ, הדגישה יו״ר הארגון בפני מפכ״ל המשטרה יעקב שבתאי את הצורך לתחקר את המעצרים ולאפשר לעיתונאים לבצע את עבודתם.

״שני הארועים הללו עולים לכדי תמונה מטרידה של מעצר עיתונאים על לא עוול בכפם ותוך כדי ביצוע עבודתם העיתונאית. אנו פונים אלייך בדרישה לחקור לעומק את הארועים, להפיק לקחים ולהעביר מסר חד וברור לכל שוטרי ישראל כי העיתונאים הם שליחי ציבור ועל כן, אין לעצור ולעכב עיתונאים תוך כדי עבודתם.

״ארגון העיתונאים רואה בחומרה רבה את מעצרו של יאסר עוקבי שעל פי כל העדויות בשטח לא הפריע לפעילות המשטרה, הזדהה כעיתונאי מתחילת האירוע, הסביר לכל מי שהיה מוכן לשמוע שהוא עיתונאי שמסקר את האירוע, ואף נצפה כשהוא משדר שידורים חיים לשני כלי התקשורת שמטעמם נשלח למקום – רדיו נאס וכל אל ערב, ולא נקט בשום פעולה פרובוקטיבית נגד כוחות המשטרה.

״עיתונאים הם משרתי ציבור ומשרתים את זכות הציבור לדעת. כדי שהם יוכלו לבצע את עבודתם למען האינטרס הציבורי, יש לאפשר להם חופש תנועה רחב ככל האפשר, ולאפשר להם לבצע את עבודתם באופן המיטבי".

המכתב המלא