עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

מפגש היכרות עם עיתונאים פלסטינאים ממזרח ירושלים

אתמול (ב') התקיים במזרח ירושלים מפגש ראשון מסוגו עם עיתונאים פלסטינאים הפועלים בעיקר במזרח ירושלים. המפגש נולד כתוצאה מפניות שונות שקיבלנו בשנה האחרונה מעיתונאים פלסטינאים, העובדים כתף לצד כתף עם עיתונאים יהודים וערבים אזרחי ישראל. המצוקות והקשיים המקצועיים של עיתונאים אלו יחודיים, לאור היחס ממנו הם סובלים מצד המשטרה והדוברות המשטרתית.

מפגש מזרח ירושלים

לשם כך, ערכנו מפגש עם קבוצת צלמים וכתבים פלסטינים הפועלים במזרח ירושלים ובשטיחי הרשות הפלסטינית. במפגש שמענו על האתגרים עמם מתמודדים העיתונאים כגון, הכרה בתעודת חבר ארגון העיתונאים והעיתונאיות מול כוחות הביטחון, תיעוד וטיפול במניעת גישה לשאזורי סיקור ע"י כוחות הביטחון, מניעת כניסה להר הבית בליווי ציוד צילום בעוד מתנחלים נכנסים ללא הפרעה לעתים גם עם צוותי צילום, הגבלת כניסה להר הבית לאחר הצגת תעודת עיתונאי, התעלמות דובר המשטרה לחברה הערבית מפניות העיתונאים והדרה מקבוצות ווטסאפ של מד"א והדוברויות השונות ועוד.

עיתונאים פלסטינים

לכבוד המפגש, הוכנה חוברת מידע קומפקטית ובה זכותון קצר בערבית, המיידע את העיתונאים לגבי זכויותיהם בעת סיקור עיתונאי, במיוחד בזירות להן גישה שמוגבלת ע"י כוחות הביטחון. החוברת כללה את נוהל משטרת ישראל לעניין פעילות עיתונאים באירועים מבצעיים ובו גם תמונה של תעודת הארגון, כך שחוברת זו תוכל לשמש את העיתונאים במפגש עם שוטר או חייל במהלך עבודתם.

נמשיך לשמור על קשר עם העיתונאים הפלסטינים ולפעול ככל הניתן על מנת להבטיח כי יהיה ביכולתם לעבוד בביטחה ובחופשיות ולשרת את הציבור שלהם.