עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

מפגש מיוחד עם דוברות המשטרה

ארגון העיתונאים ממשיך להיאבק נגד אלימות המופנית כלפי עיתונאים – והפעם ביחד עם המשטרה. בשבוע שעבר הגיעה נציגת הארגון – מנהלת תחום חופש עיתונות, ענת סרגוסטי – למפגש מיוחד עם צמרת חטיבת הדוברות של משטרת ישראל, כדי להציג בפניה את הממשק בין העיתונאים לבין המשטרה מנקודת המבט שלנו, העיתונאים. אנו משוכנעים שככל שהשוטרים בשטח יבינו טוב יותר את תפקיד העיתונאי ואת השליחות הציבורית שלו, כך ייחסכו לא מעט אירועים מיותרים שפוגעים ביכולתם של עיתונאים לבצע את עבודתם.

שלושה נושאים עיקריים עלו במפגש:

1. מניעת אלימות של שוטרים נגד עיתונאים. הצמדת מצלמות גוף בתקופה הקרובה גם לשוטרי היס״מ.
2. עירנות של שוטרים בזירות אירועים בהם יש חשש לתקיפת עיתונאים.
3. פתיחת זירות אירועים לסיקור ע"י צלמים וכתבים, באופן שאינו פוגע בביטחון הציבור או ביכולת לנהל חקירה משטרתית וראייתית. נציגי המשטרה הדגישו כי הם רואים חשיבות גדולה בשמירה על חופש העיתונות ובמתן אפשרות לעיתונאים לעבוד בחופשיות, גם בזירות מורכבות וטעונות.

כמו כן, ציינו נציגי המשטרה כי מוטב יהיה אם עיתונאים מקצועיים יזהו את עצמם באמצעי בולט באירועים המוניים, כדי שהשוטרים יבחינו בהם מרחוק, ויאפשרו להם לעבוד בחופשיות ככל הניתן.
לדוברי המשטרה היה חשוב להדגיש, שאירועי אלימות משטרתית נגד עיתונאים הם נדירים ועם זאת, בכוונתם לעשות ככל הניתן כדי שלא יקרו כלל.

מפגש זה הוא פעולה נוספת של ארגון העיתונאים, לביסוס ערוץ תקשורת פתוח בין הארגון לדוברות המשטרה. חברי הארגון שיתקשו למלא את תפקידם כעיתונאים בזירות אירוע מול משטרת ישראל, מוזמנים לפנות אלינו גם בזמן האירוע עצמו, כדי שנוכל לנסות ולתת את המענה הטוב והמהיר ביותר.

תמונות: טלי מאייר ואקטיבסטילס