עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

פנייה דחופה למפקד גל"צ: הפסק את התנהלותו של יעקב ברדוגו

בעקבות הפרסומים השונים בנושא פנינו הבוקר (ה') למפקד גל"צ שמעון אלקבץ בדרישה שיפעל בהקדם להפסיק את התנהלותו של יעקב ברדוגו, שיש בהם התנכלות וביזוי כלפי עיתונאים בגלי צה"ל.

בפנייה ציינו מנכ"ל ארגון העיתונאים אלי גרשנקרוין ואחראית חופש העיתונות ענת סרגוסטי: "התקרית שהתרחשה אתמול ובמהלכה פנה יעקב ברדוגו במהלך השידור לכתבת המדינית של גלי צה"ל, מוריה אסרף וולברג ושאל אותה באופן מזלזל ומבזה 'את הדוברת של אשכנזי ומשרד החוץ?' היא ארוע חמור מאוד שלא ניתן לעבור עליו על סדר היום בכל כלי תקשורת. מעבר לעובדה שמדובר בהתנהלות חסרת קולגיאליות באופן חריף, הדברים עולים אף כדי ביריונות והתעמרות בדרך של טפילת האשמות שווא וטענות שווא ולרבות הכפשת שמה של העיתונאית ולשון הרע וביתר שאת כאשר מדובר בחילופי דברים בין עובד בכיר ובעל מעמד לבין עובדת צעירה וזוטרה יותר.

פרשן גלי צה"ל יעקב ברדוגו

"הדבר חמור שבעתיים לאור העובדה שאין מדובר בתקרית ראשונה שבה נוהג המנחה יעקב ברדוגו באופן מבזה כלפי אחד מעיתונאי התחנה, וזה מתווסף לתקרית מתוקשרת נוספת שהתרחשה מעל גלי האתר בינו לבין כתב גלי צה"ל מיכאל האוזר-טוב, תוך התנהלות פוגענית מצד העובד הבכיר כלפי עמיתו לעבודה ולעוד שורה רבה של תקריות שהתרחשו 'מאחורי הקלעים' שבהן התנהל ברדוגו באופן מבזה וחסר קולגיאליות כלפי העיתונאים בתחנה, עד כדי התעמרות בעבודה.

"מדובר בהתנהלות בלתי נסבלת שאיננה מתקבלת על הדעת הן מההיבט של החופש העיתונאי של עיתונאי התחנה והיכולת שלהם לבצע את עבודתם שנפגעת בצורה קשה באווירת הביריונות שמשרה יעקב ברדוגו על סביבתו, והן מההיבט של זכויות עובדים ויחסי עבודה, מכיוון שניתן לומר ברמת ודאות גבוהה כי ההתנהלות הזו עולה לכדי המבחנים המשפטיים של התעמרות בעבודה".

הפנייה המלאה.