עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

ארגון העיתונאים נותן יד להקמת ארגון עובדים חדש בענף התקשורת

בשעות הבוקר (ד') נחתם הסכם שיתוף פעולה בין ארגון העיתונאים לארגון עובדי התקשורת. ארגון עובדי התקשורת הוקם על ידי עובדי המטה וההנדסה בתאגיד השידור הציבורי במטרה לאגד את כל העובדים שאינם עיתונאים בענף התקשורת, וזאת כחלק ממהלך משותף עם ארגון העיתונאים, אשר יעמיד לטובת הארגון החדש את התשתית והצוות המקצועי שלו.

עיקרי הסכם שיתוף הפעולה:

*שני הגופים התחייבו לפעול יחד במשותף לקידום מעמדם ותנאי העסקתם של העיתונאים ועובדי התקשורת בישראל.

*במסגרת ההסכם ארגון העיתונאים התחייב לספק לארגון עובדי התקשורת את כל שירותי האיגוד המקצועי שנדרשים לצורך הטיפול בעובדי התאגיד.

* שני הארגונים הסכימו כי מעתה הטיפול בכלל עובדי התאגיד יבוצע באמצעות מועצת ועדים אחת, שתהיה מורכבת גם מנציגי העיתונאים וגם מנציגי המטה וההנדסה. ההחלטות יתקבלו במשותף, המו"מ יקודם במשותף, ההסכם הקיבוצי יקודם במשותף.

*חברי ארגון עובדי התקשורת מהתאגיד יהיו זכאים לכלל השירותים שמקבלים חברי ארגון העיתונאים מהתאגיד – לרבות טיפול משפטי ברמת הפרט, מועדון ההטבות הייטקזון ועוד.

חותמים: יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי ואלירן גבאי, יו"ר עובדי המטה בתאגיד השידור הציבורי

בהודעה המשותפת לעובדי התאגיד נמסר כי "בטווח המיידי מדובר בבשורה נהדרת לכלל עובדי התאגיד, שיקבלו מעתה טיפול משותף תחת אותה מסגרת איכותית ומקצועית. בטווח הבינוני ייתכן כי השבוע נזרעו הזרעים שיניבו מהלך היסטורי להתאגדות של כל העובדים בענף התקשורת".

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, אמר בטקס החתימה: "אנחנו מברכים את חברינו מוועד המטה של התאגיד על המהלך ההיסטורי – שבטווח המיידי מייצר כוח משותף בתאגיד ולטווח הבינוני יוביל בתקווה להתאגדות של כל העובדים הלא עיתונאיים בענף התקשורת. אנו שמחים על כך שההצלחה של ארגון העיתונאים מעודדת גם סקטורים אחרים לצעוד באותה דרך חשובה וגאים להשתמש בכוח, בידע ובניסיון שארגון העיתונאים צבר כדי לתת להם את כל התשתית והרוח הגבית הנדרשת לשם כך".

יו״ר ועד עובדי מטה והנדסה ומיוזמי הארגון החדש אלירן גבאי: "אני שמח וגאה על ההזדמנות ההיסטורית שיצרנו כאן. האחדות הזו נדרשת ואף הכרחית לטובת שמירה על כל עובד ועובדת שאינו עיתונאי בכלל גופי התקשורת. מדובר בשיתוף פעולה איתן שיספק לעובדים עמידות במציאות מורכבת ומשתנה.״

את המהלך המורכב הובילו מטעם הארגון יו"ר הארגון, יאיר טרצ'יצקי, מנכ"ל הארגון אלי גרשנקרוין, יחד עם היועצים המשפטיים של הארגון, עו"ד מורן סבוראי ואמיר בשה, ורכזת האיגוד המקצועי זיו ברקוביץ'.