עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

נחתם הסכם קיבוצי בחדשות 13 העוסק בהסדרת המעבר ושיפור תנאים לכלל העובדים

לאחר מו"מ אינטנסיבי שהתנהל בשבועות האחרונים בין הנהלת חדשות 13 לבין ארגון העיתונאים והוועד, הבוקר נחתם הסכם קיבוצי המסדיר את תנאי המעבר לנווה אילן ומעניק לכלל העובדים הטבות כלכליות והגנות מפני פיטורים. הצדדים הסכימו להמשיך במו"מ אינטנסיבי לחתימה על הסכם קיבוצי רחב בחברה שיסדיר את כלל הסוגיות שלא הוסדרו בהסכם הנוכחי. בין הנושאים המרכזיים שהוסדרו בהסכם, בין היתר:

1. מנגנון להגנה במקרה של פיטורי אי התאמה: כל עובד שעומד בקריטריונים שנקבעו בהסכם ושהחברה תשקול לסיים את העסקתו מסיבות של אי התאמה, יזכה לתקופת השתפרות שיכולה להגיע עד 90 יום. עובד שהשתפר בהתאם ליעדים שהוצבו לו לא יפוטר. עובד שלא ישתפר יוזמן לשימוע, שלאחריו גם יתקיים במידת הצורך דיון עם הוועד והארגון ורק לאחר מכן החברה תוכל לפטרו.
2. כל עובדי החברה יקבלו מענק של שני ימי חופשה. עובדים שנדרשים לעבוד בנווה אילן לפחות יומיים בשבוע יקבלו מענק מוגדל שיעמוד על ארבעה ימי חופשה סך הכל.
3. ההנהלה תפעל להעניק ביטוח בריאות לעובדי החברה בתוך 4 חודשים מחתימת ההסכם.
4. ארוחות מסובסדות על ידי החברה לעובדים שיעבדו במתקני החברה בנווה אילן.
5. תוספת זמן נסיעה על חשבון עבודה לעובדים שיגיעו לנווה אילן.
6. חסינות מפיטורי צמצום לתקופה של 4 חודשים עם אפשרות להארכת התקופה עד סוף שנת 2020, בכפוף למילוי תנאים שנקבעו בהסכם.
7. תכנית פרישה מרצון בתנאים משופרים לעובדים שעומדים בקריטריונים, מיועדים לעבור לנווה אילן ולא רוצים בכך.
8. בנק ימי מחלה למקרים קשים שיועמד לרשות עובדי החברה.

מטעם ארגון העיתונאים הובילו את המו"מ על ההסכם מנהל המחלקה המשפטית ורכז איגוד מקצועי עו"ד אייל וייס, רכז איגוד מקצועי שי אמיר והיועצת המשפטית של הארגון עו"ד מורן סבוראי ומטעם ההנהלה סמנכ"ל משאבי אנוש עידו איינבינדר והיועצות המשפטיות עו"ד מורן פרידמן ועו"ד הילה זקס.

מטעם ועד העובדים נמסר: "אנחנו מברכים על ההסכם החשוב שנחתם היום ומסדיר את תנאי ההעסקה של העובדים העוברים לנווה אילן ומקנה הטבות כלכליות וארגוניות לכלל עובדי החברה. ההסכם שנחתם היום מהווה אבן דרך ובסיס להידברות עתידית בין הנהלת החברה והעובדים ואנו מצפים להיכנס למו"מ אינטנסיבי להסדיר את כלל הסוגיות הנוגעות לתנאי העסקה בחברה במסגרת הסכם קיבוצי רחב. אנחנו רוצים להודות לעובדי החברה שתמכו בוועד ונתנו רוח גבית חיובית לקידום המו"מ. זה גם הזמן הראוי להודות לארגון העיתונאים שעמד לצדנו לאורך התהליך וכן להנהלת החברה על מעורבותה ורצינותה לאורך המו"מ".

יו"ר הארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי: "ברכות לחברי הוועד שרק נכנסו לתפקידם לפני שלושה חודשים וכבר הובילו מהלך מורכב בנחישות, אחריות ואומץ לב תוך שהם מצליחים לרתום את כלל עובדי החברה ובהתאם לכך גם להביא תוצאות מצוינות. ראוי לציין גם את הנהלת החברה בראשות המנכ"ל ישראל טוויטו וסמנכ"ל משאבי האנוש עידו איינבינדר, שלמרות לא מעט מחלוקות שהיו בדרך באו עם נכונות מלאה לדבר ועם רצון אמיתי לתת"

מנכ"ל חדשות 13, ישראל טוויטו: "הנהלת חדשות 13 שמה בראש סדר העדיפויות את טובת עובדיה, ולראייה, כפי שהובטח, פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם העובדים, במטרה לאפשר מעבר קל לנווה אילן. אני מברך על ההסכם שהושג ומצפה, יחד עם כל חברת החדשות להשקת האולפן החדש״