עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

הארגון וחב' החדשות לנתניהו: עליך להתראיין ולתת דין וחשבון לציבור

ארגון העיתונאים והעיתונאיות, פנה היום (ב') אל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט והשר בני גנץ, חברי הקבינט המדיני ודרש מהם להתראיין לכלי תקשורת ישראליים.

עברו שמונה חודשים מאז ה-7 באוקטובר ושלושת המנהיגים שמובילים את הקבינט לא מספקים תשובות לציבור ולא מתראיינים לכלי התקשורת בישראל, בעברית ובהרחבה, לתקשורת הישראלית. לפניה של הארגון הצטרפו גם ברוך שי, מנהל חטיבת החדשות כאן – תאגיד השידור הציבורי; אבי וייס, מנכ״ל חברת חדשות 12; ליאור לנדנברג, סמנכ״ל תוכן, חדשות 13 ויורם כהן, עורך ראשי ערוץ 14.

התראיינו בעברית

הקריאה של ארגון העיתונאים וארבעת ערוצי הטלוויזיה המובילים בישראל, לא נולדה בחלל ריק. היא מגיעה בימים שבהם ישראל נמצאת באחד המשברים החמורים בהיסטוריה שלה ואיש אינו יודע מתי המלחמה תסתיים. לצערנו הרב, שלושת המנהיגים מסתפקים במסיבות עיתונאים נקודתיות וקצרות, שבהן העיתונאים, כשליחים של הציבור, אינם יכולים לקבל תשובות מלאות. שלושת המנהיגים עושים שימוש בחשבונות שלהם ברשתות החברתיות על מנת להעביר מסרים, אבל גישה כזאת אינה מהווה תחליף הולם לדיאלוג פתוח ומעמיק עם התקשורת.

אנחנו מציינים במכתב כי מי שבוחר להתעלם מאמצעי התקשורת, פוגע פגיעה אנושה בחופש העיתונות ובזכות הציבור לדעת, שני ערכים שבלעדיהם לא ניתן לקיים דמוקרטיה.

למכתב המלא.