עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

ועדי ידיעות ו-Ynet הכריזו על סכסוך עבודה בעקבות הקיצוצים בחברות

150 עיתונאים ועיתונאיות השתתפו הבוקר (א') באסיפת חירום בבית ידיעות אחרונות, בסופה נערכה הצבעה בעד הכרזת סכסוך עבודה בשתי החברות.
הוועדים המייצגים את עיתונאי ידיעות אחרונות, כלכליסט, לאשה ו-YNET החליטו להכריז על סכסוך עבודה בקבוצה,לאור כוונת ההנהלה לפטר מעל 130 עיתונאים במהלך שנובע ברובו מאיחוד מערכות בין שני הגופים.

אסיפה ידיעות

 

במהלך האסיפה הוצגה סקירה של תכניות ההנהלה לאיחוד מערכות ופיטורים. התוכנית יוצאת לדרך כשלושה חודשים לאחר מינוי של אבי משולם, ששימש בעשור האחרון כמנכ"ל רדיו תל אביב, לעורך ראשי בקבוצה, ולאור הצהרות ברורות של ההנהלה על הכוונה לבצע איחוד מערכות מלא בחברה.
המהלך אשר הוצג בהדרגה במהלך שתי הישיבות האחרונות עם נציגי הנהלת הקבוצה, צפוי להשפיע באופן דרמטי על מצבת העובדים בשתי החברות כך שאחד מכל ארבעה עובדים צפוי לסיים את העסקתו.

למרות שהתוכנית המלאה אינה שלמה וההנהלת החברה ציינה כי ידרשו מספר חודשים להשלימה את מהלך הצמצומים, הצביעו העובדים והעובדות כבר כעת על הכרזה על סכסוך עבודה בקבוצת ידיעות, דבר שיאפשר להתחיל בעיצומים בעוד שבועיים.

אלי באסיפה

בעקבות החלטת העובדים הודענו להנהלת הקבוצה על הכרזת סכסוך העבודה: "לא נאפשר צעדים חד צדדיים מטעם ההנהלה, ניאבק בהם בכל דרך אפשרית, כל הכלים נמצאים על השולחן", כך הצהיר הוועד. החשש הוא כי הנהלת החברה תפתח בתוכנית פרישה מרצון שלא בהסכמה, בטרם הוגדרו במו"מ תנאי הפרישה, פיצויי העובדים שיפוטרו ומבנה ופעילות היחידה החדשה שתחל לפעול בתום השלמת המהלך.

מצביעים

ההצבעה על הכרזת סכסוך עבודה