עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

סכסוך עבודה הוכרז בתאגיד השידור הציבורי על רקע סחבת במו"מ

ארגון העיתונאים והעיתונאיות, יחד עם ארגון עובדי התקשורת, הכריזו היום (א') על סכסוך עבודה בתאגיד השידור על רקע סירוב ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי ראוי. על רקע מבוי סתום במו"מ מול הנהלת התאגיד וחוסר נכונותה לחתום על הסכם קיבוצי הוגן הנותן מענה לדרישות כלכליות וארגוניות סבירות ומאוזנות של נציגות העובדים, לא נותר לוועד העובדים בתאגיד ברירה אלא להודיע על סכסוך עבודה.
במשך תקופה ארוכה התקיימו מגעים במטרה להגיע להסכמות בין הצדדים שיעוגנו בהסכם קיבוצי.

מאבק תאגיד

עם כניסתו של גולן יוכפז לתפקיד המנכ"ל ולאור האיומים מצד שר התקשורת לפגוע בהמשך שידוריו של התאגיד, התבקשו העובדים להשהות את המשא ומתן ולהתאחד במאבק על איום הסגירה. העובדים נעתרו.

למרות ההבטחות כי יחודש המו"מ לאחר סיום המאבק וההצהרות מטעם ההנהלה על רצון להגיע להסכם, בפועל לא הושגה כל התקדמות ואף חלה נסיגה. מנכ"ל התאגיד חזר בו מחלק מההסכמות שכבר הושגו בין הצדדים לאורך תקופה ארוכה של מו"מ אינטנסיבי והציג עמדות קיצוניות בנוגע לתוספות שכר שמשמעותן שחיקת שכרם של העובדים,  זאת על רקע יוקר המחיה המשתולל.

ארגון העיתונאים והעיתונאיות, ארגון עובדי התקשורת וועד עובדי התאגיד קראו להנהלת התאגיד להסדיר הסכם קיבוצי הגון בהקדם  שיסדיר את תנאי העסקתם ושכרם של עובדי התאגיד.