עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

לראשונה: פרס ע"ש הצלם רועי עידן ז"ל הוענק ל-3 צלמי עיתונות במוז"א

בטקס שנערך במוזיאון א"י, הוענק הערב (ג') פרס ע"ש הצלם רועי עידן ז"ל לשלושה צלמי עיתונות שסיקרו את המלחמה בדרום ב-7 לאוקטובר.

עדות מקומית, היא תערוכה מקומית לצילום עיתונות היא האירוע השנתי החשוב והגדול לצילום עיתונות ולצילום תיעודי בישראל. התערוכה מתקיימת במוז"א, מוזיאון ארץ־ישראל בתל־אביב בין ה-05.12 ל-03.02.
כ־130 תצלומים של 52 צלמות וצלמים שנבחרו מבין 6,700 תצלומים שנשלחו לתחרות, מוצגים בתערוכה . בעקבות המלחמה בדרום, מוצגים במרכז חלל התערוכה תצלומים שצולמו בימים הראשונים של מלחמת השבעה
באוקטובר.

ארגון העיתונאים והעיתונאיות השיק השנה פרס לזכרו ולכבודו של רועי עידן, צלם ynet, שנרצח בכפר עזה במהלך השבת השחורה. הפרס בגובה 15,000 שקל הוענק הערב לזוכים: הצלמים זיו קורן, איליה יפימוביץ' ואמיר לוי.

ליזה עידן מעניקה פרס

אמו של רועי עידן, ליזה עידן, מעניקה פרס לצילום עיתונות על-שם רועי עידן. צילום: דנה קופל

הוריו של הצלם רועי עידן ז״ל, ליזה וכרמל עידן, מדליקים נר זיכרון לזכר הנרצחים והנופלים

הוריו של רועי, ליזה וכרמל עידן, מדליקים נר זיכרון. צילום: דנה קופל

צלם Ynet רועי עידן צילם עם פתיחת המלחמה את חוליית המחבלים שחדרה לקיבוץ כפר עזה באמצעות מצנחי רחיפה. הוא חזר מיד לביתו, ושם נרצח עם אשתו סמדר. אביגיל, בתם הצעירה של רועי וסמדר, רק בת שלוש, נחטפה לרצועת עזה והוחזרה במסגרת עסקת חילופי שבויים לאחר 50 יום בשבי. מיכאל (9) ועמליה (6), ילדיהם הבוגרים של רועי וסמדר, ניצלו. רועי היה בוגר מחלקת "הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית" במכללת ספיר, צלם עיתונות בקבוצת "ידיעות אחרונות", יוצר סרטים דוקומנטריים ווידיאו ארט. הוא סיקר את ישובי עוטף עזה במשך 12 שנים. הצילומים הזוכים נבחרו מתוך תמונות בנושא המלחמה שהוגשו כבר למערכת תערוכת "עדות מקומית".

הפרס הוענק בזכות תרומה של קרן נייט (Knight Foundation).

צילום של אמיר לוי

צילום של איליה יפימוביץ'

צילום של זיו קורן