עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

עובדי חדשות עשר מתכוננים לסבב נוסף במאבק על עתיד הערוץ

ארגון העיתונאים הכריז הבוקר (ד') על סכסוך עבודה בחברת החדשות של ערוץ עשר, לאור המשבר בתהליך אישור המיזוג המתוכנן בין חברת "רשת" וערוץ עשר. גורמים רבים מעריכים כי ללא מיזוג שתי החברות, צפוי הערוץ להיסגר ואיתו חברת החדשות. העובדים פתחו היום בהליך של סכסוך עבודה על מנת להיערך לתרחיש בו תוך זמן קצר יהיה עליהם להיאבק על שמירת זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי. ועד העובדים צפוי לערוך אסיפת עובדים במשרדי החברה ולעדכן את כלל העובדים בהתפתחויות האחרונות.

בתחילת השבוע הוציא ועד העובדים מכתב לעובדי חדשות עשר בו קרא להתגייס למאבק להצלת הערוץ: "בעקבות המכתב מהרשות השנייה בשישי האחרון, אנחנו מצויים בסכנה ממשית להמשך עבודתו של הערוץ. לאחר שיחה שקיימנו עם יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', אנו מתרשמים שהיא מתנגדת למיזוג ועושה כעת מאמצים כבירים על-מנת שכלל לא להביא את הדיון אל חברי המועצה. יו"ר הרשות נתלית בסעיפים משפטיים כאלה ואחרים, שבשורה התחתונה יובילו למשיכת זמן יקר, יבטלו את המיזוג ובסוף יציבו את הערוץ ואת העובדים מול שוקת שבורה", כתב ועד עובדי חדשות 10.

ביום חמישי האחרון, צפויה הייתה להתקיים ישיבה של מועצת הרשות השניה, לדון בהסכם המיזוג, אך זו בוטלה ובמקומה נשלח מכתב לנציגי "רשת" וערוץ עשר בו נטען כי בקשותיהם במסגרת הליך המיזוג אינן עולות בקנה אחד עם דרישות החוק.