עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

פניה לביהמ"ש: עצרו את עסקת מכירת המניות לנוני מוזס

אל מול כוונת הנהלת ידיעות אחרונות לפטר עשרות עיתונאים, פנינו היום (ג') יחד עם ועד עיתונאי ידיעות אחרונות לביהמ"ש המחוזי בת"א בבקשה להצטרף להליך העוסק במכירת מניות לחברת ידיעות אחרונות והעומד בראשה.

מהמסמכים שנחשפו בתביעתו של דירקטור בחברה, מר דוד ליבר, עולה כי במקביל לכוונה לפטר עיתונאים רבים, מתכוונת החברה להוציא סכום דימיוני של 230 מיליון ש"ח לטובת רכישת מניות וחלוקת דיבידנדים, צעדים שרק ירעו את מצבו הפיננסי של העיתון. לטעמנו מדובר במצב לא סביר בו יד אחת מפטרת עובדים בטענה כי המצב הכלכלי קשה ומחייב קיצוצים כואבים ואילו יד שניה משתמשת בקופת המזומנים של החברה על מנת לבצר את שליטתו של נוני מוזס בעיתון.

בשעות הצהריים עדכן ועד עיתונאי ידיעות אחרונות את עובדי החברה לגבי הפניה לביהמ"ש:

"אלו ימים לא פשוטים עבור קבוצת "ידיעות אחרונות". לאחרונה נערכו צמצומים ברשת המקומונים, בהם מעל 20 עובדים פוטרו בעוד 15 נוספים יצאו לחל"ת ארוך. החסינות מפיטורי צמצום אשר עמדה לעובדי "ידיעות אחרונות" מכוח ההסכם הקיבוצי מחודש מרץ 2019, עומדת להסתיים וההנהלה כבר הודיעה על כוונתה לפטר כ-80 עובדים.

במקביל, בימים האחרונים פורסם כי בכוונת החברה להוציא מקופתה סכומי עתק של מאות מיליוני שקלים על מנת לממן את רכישת מניות הבנקים, ובמקביל לחלק 25 מיליון שקל כדיבידנדים לבעלי המניות.

לא יעלה על הדעת שחלק ניכר מעיתונאי החברה יאבדו את פרנסתם במטרה לממן מהלך שאין לו דבר עם הבראת העיתון, תוך שהחסינות הפיננסית של "ידיעות אחרונות" נפגעת באופן משמעותי כתוצאה מריקון קופת החברה.

מתצהירים שהוגשו לבית המשפט עולה, כי בקופת "ידיעות אחרונות" לפחות 230 מיליון שקל אשר יממנו את רכישת המניות שתבסס את שליטתו של הבעלים במקום לתרום להישרדותה של החברה.

עוד מסתבר מהתצהירים, כי בשנה שעברה, ממש בזמן שחתמנו על הסכם המאפשר לפטר עד 45 מעובדי החברה, בהתאם לנתונים החלקיים שמסרה לנו ההנהלה, חולקו ב"ידיעות אחרונות" דיבידנדים במיליוני שקלים לבעלי המניות.

לא נוכל לעמוד מנגד ולתת יד למהלך צמצומים נרחב ב"ידיעות אחרונות", כאשר במקביל מתבצעים צעדים המרוקנים את קופת החברה שהייתה לנו בית במשך שנים כה רבות, ופוגעים בה.

לכן, הגשנו הבוקר, יחד עם ארגון העיתונאים, בקשה להצטרף לדיון הצפוי להתקיים היום בבית המשפט המחוזי בת"א בנוגע לבקשה להוציא צו מניעה על עסקת הרכישה, ולטעון כי לא ייתכן שבזמן שיד אחת מבקשת לשלוח הביתה עשרות רבות של עובדים ולפגוע בעבודה העיתונאית שלנו, היד השניה מבצעת תרגילים פיננסיים שפוגעים בחברה ומטרתם היחידה היא לחזק את בעל המניות העיקרי".