עבריתالعربيةEnglish

השארו מעודכנים

עדכונים והודעות מאת ארגון העיתונאים בישראל בשלל נושאים אקטואליים

< חזרה לכל החדשות הארגון

מאות עיתונאים התייצבו לכנס חירום למען תאגיד השידור הציבורי

עשרות עיתונאים מכלי תקשורת שונים השתתפו היום (א')  בכנס תמיכה של ארגון העיתונאים והעיתונאיות בתאגיד השידור הציבורי. באירוע תייחסו רבים מהנואמים לתקיפת צוות חדשות 13 בסוף השבוע בירושלים.

בכנס השתתפו מאות עיתונאים ועורכים מכלי תקשורת שונים, ביניהם בכירי חברות החדשות 12 ו-13, מנכ"ל התאגיד, גולן יוכפז ויו"ר מועצת התאגיד, גיל עומר.
בין הדוברים היו יו"ר ארגון העיתונאים והעיתונאיות נורית קנטי, מנכ"ל חדשות 12 אבי וייס, עיתונאי כאן 11 ורשת ב' וחבר ועד עובדי התאגיד יואב קרקובסקי, יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים חגית בן יעקב, עיתונאית חדשות 13 איילה חסון, עיתונאית "עובדה" וחדשות 12 אילנה דיין, ועיתונאי כאן 11 יגאל גואטה.

בכנס  הוקרנו גם דברי תמיכה בתאגיד נשנלחו ע"י ראש מחלקת חדשות באיגוד השידור האירופי, ליז קורבין.
בסופו של הכנס, עשרות עיתונאים ועיתונאיות יצאו לצעדת מחאה על כוונת השר קרעי לסגור את התאגיד, וחסמו חלק מרחוב אבן גבירול בתל אביב.

יו"ר ארגון נורית קנטי אמרה כי "הניסיון לפגוע בעיתונות החופשית לא התחיל בתאגיד השידור הציבורי ולא יסתיים בו. כל ארגון העיתונאים והעיתונאיות עומד לצד ומאחורי עובדי התאגיד".

קנטי

מנכ"ל חדשות 12, אבי וייס, אמר כי יש להגן על התאגיד מסגירה. "הם אולי מתחרים שלנו אבל אנחנו מחויבים להגנה על התאגיד", אמר וייס, "השרה מירי רגב אמרה 'למה צריך תאגיד אם אנחנו לא יכולים לשלוט בו', אז בדיוק בגלל זה צריך להגן עליו – כי הפוליטיקאים לא יכולים לשלוט בו".

אחראית חופש היתונות בארגון, ענת סרגוסטי התייחסה בפתח הכנס לתקיפת עיתונאי חדשות 13 בירושלים ואמרה: "אי אפשר שלא להתייחס למתקפה אתמול, היא חלק מהמתקפה שיש כנגד התקשורת בישראל ואנחנו כולנו מקווים שההסתה תיפסק. ניסיון סגירת התאגיד הוא חלק מהניסיון לסתום פיות לעיתונאים בישראל".

אילה חסון, עיתונאית חדשות 13, הדגישה כי "ישראל חייבת שידור ציבורי מכספי הציבור ולמען הציבור. אסור שרק בעלי הון יחזיקו בכלי תקשורת. אסור לפטר עיתונאי ימני או שמאלני בגלל תפיסות עולם. זה מדרון חלקלק".

חבר ועד עיתונאי התאגיד יואב קרקובסקי ציין בנאומו כי "התפקיד של הערוצים המסחריים הוא להרוויח, התפקיד שלנו הוא להשקיע". קרקובסקי גם הודה לעיתונאים הקולגות ולארגונים על תמיכתם, "זה מחמם את לבנו ונותן כוח למאבק הזה שהוא צודק וקשה".

אילנה דיין

אילנה דיין, מ"עובדה" בקשת 12, אמרה בכנס: "מפגן הסולידריות היום הוא התשובה הכי טובה שאפשר לתת לרעיון העוועים הזה של לסגור את התאגיד, מקום שהוא נס ושבו מבעבעת בשנים האחרונות יצירה טובה ותוססת. להפריט שידור ציבורי זה להרוג אותו ולחסל את אחד המנועים החשובים ביותר בחברה שלנו".

האירוע סוקר בשידור ישיר על ידי כלי תקשורת רבים והתפרסמו בנושא כתבות שונות בין השאר ב: הארץ, וואלה, ישראל היום ו-גלובס.